Motorsport.com hírek

Dobogós eredménnyel debütált Nagy Dani és a M1RA a TCR Europe-ban

Remekül indult a 2018-as TCR Europe-szezon a magyar felállás számára, ugyanis rögtön egy második hellyel gazdagodtak a szombati versenynapon a Paul Ricardon.

Dániel Nagy, M1RA Hyundai i30 N TCR

Fotót készítette: TCR media

Podium: Race winner Dusan Borkovic, Target Competition Hyundai i30 N TCR, second place Dániel Nagy, M1RA Hyundai i30 N TCR, third place Mikel Azcona, PCR Sport Cupra TCR, Giovanni Altoè, Pit Lane Competizioni Audi RS3 LMS TCR

Nagy Dani a harmadik helyről rajtolt az első futamon, és egyből bemutatott egy előzést: a Cuprát vezető spanyol Mikel Azconát hagyta le, és feljött a pole pozícióból induló Dusan Borkovics mögé a második helyre. Nem sikerült ilyen jól a rajt a másik M1RA-s Francisco Mora számára, aki a kilencedik helyről indult, de kilökték a pályáról, és visszacsúszott utolsónak. Az ütközés miatt ki is kellett mennie a boxba a portugálnak, és ezzel gyakorlatilag véget ért a versenye – több mint egy körös hátrányból követte a mezőnyt, és gyűjtötte az értékes kilométereket – számolt be a M1RA a Facebookon.

A harmadik kör végére Nagy egy másodperces előnyt autózott ki Azconával szemben, ugyanakkor tapadt Borkovicsra, aki mögött fél másodperc volt a hátránya. Nagy ezután nem tudott még közelebb férkőzni a szerbhez, ketten együtt viszont elszakadtak az üldözőktől az első két helyen. Dani a végére elkezdett spórolni a technikával, de megtehette ezt, hiszen több mint három másodpercre volt mögötte Azcona. Végül azok után, hogy múlt héten a FIA WTCR / Oscaroban begyűjtött egy második helyezést, a TCR Europe-szezont is második hellyel kezdte Dani!

Nagy Dániel: "Nagyon boldog vagyok, hiszen pár napon belül másodjára álltam dobogóra a Hungaroring után. A mostani talán még nehezebb volt, mert nem ismertem a pályát, ezért meg is lepődtem, hogy milyen gyorsak voltunk az első pillanattól."

Előző cikk Tavalyi TCR-bajnok lesz Nagy Dani csapattársa a M1RA kötelékében
Következő cikk Kitűnő szezonkezdés: vasárnap is dobogóra állt Nagy Dani a Paul Ricardon