BRÉKING

TCR: Colciago szállította a Michelisz-csapat első futamgyőzelmét!

Roberto Colciago remek rajtot követően az élre állt és megnyerte az első bahreini futamot, ami az újonc M1RA első futamgyőzelme a TCR-ben. Csapattársa, Tassi Attila a 12. lett.

Roberto Colciago, M1RA, Honda Civic TCR

TCR media

Ferenc Ficza, Zele Racing, SEAT León TCR
Attila Tassi, M1RA, Honda Civic TCR
James Nash, Lukoil Craft-Bamboo Racing, SEAT León TCR

Az idei első Balance of Performance értelmében az Opelek motorererjét levették 95 százalékra az első verseny előtt, míg az Audi RS3 LMS és a SEAT León TCR-ek futóművet 10 millivel lejjebb engedhetik, de csak azon autók esetében, melyek DSG-vel vannak szerelve, és ez csak Endét érinti Bahreinben.

Corthals, Valente, Colciago foglalta el az első három helyet a rajtrácson, Tassi a hetedik, Fizca a kilencedik helyről vágott neki az első bahreini futamnak. Colciago remekül rajtolt a M1RA-Hondával, az első helyre ugrott, Valente volt a második, Corthals csak a harmadik. Nagy volt a tülekedés mögöttük, ment az adok-kapok a mezőny második felében. Ficza a nyolcadik volt, Tassi a 12. helyre esett vissza a második körre, majd újabb két helye bukott a M1RA magyar pilótája. Kajaia közben a negyedik helyről állt félre, idő előtt feladta a futamot a grúziai futamgyőztes.

Colciago több mint 1 másodperces előnyt épített ki, elszakadt a mögötte haladó Valentétől, Ficza pedig Comini-vel kergetőzött, a kétszeres bajnok el is ment mellette a célegyenes végén, ezzel újra a kilencedik helyen volt a Zele Racing színeiben induló magyar. Az a terv, hogy a Zengő a harmadik fordulótól indítja a saját Kiákat. Morbidelli is elment Ficza mellett, ami azt jelentette, 10. helyen állt.

Borkovic 4 perccel a futam vége előtt elkezdte támadni Corthalst, de hibázott, és Vernay érkezett meg a nyakára, aki ügyesen használta ki a kínálkozó lehetőséget: miközben Borkovic támadta Corthalst, ő mindkettőt megelőzte, átvéve a harmadik helyet.

Colciago, aki az Olasz Túraautó-bajnokság 2016-os bajnoka, megszerezte a M1RA első futamgyőzelmét a TCR-ben. Valente lett a második, Vernay a harmadik. Ez Colciago második győzelme a sorozatban, mindkettőt Hondával szerezte. Colciago olaszként szállította a diadalt az olasz JAS-szal közösen futtatott csapatnak. 40 pontja révén fej-fej mellett áll a bajnokságban az első helyen Vernay-vel.

Előző cikk TCR: Tassi révén újra magyar dobogó Grúziában!
Következő cikk TCR: Tassi Huff és Coronel között a rajtrácson