BRÉKING

Michelisz csapata kettős győzelmet aratott a TCR-ben!

Roberto Colciago és Tassi Attila kettős győzelmet aratott a M1RA színeiben a második salzburgi versenyen. Ez Colciago harmadik győzelme a TCR International Seriesben.

Frédéric Vervisch, Comtoyou Racing, Audi RS3 LMS

Colciago fogta az első helyet a rajtnál, Morbidelli maradt a második pozícióban, míg Tassi nagyszerű rajttal a harmadik helyre ugrott fel a hatodikról, a 3-as kanyarban nyomta le Nasht a képzeletbeli dobogós pozícióért. A második körben rövid időre a második is volt Michelisz magyar versenyzője, oda-vissza ment a csata Morbidellivel, de az olasz visszavette a pozíciót.

Tassi a következő körben ismét megkaparintotta a második helyet a hátsó egyenesben, utána elszakadt Morbidellitől, akit közben többen is lenyomtak, köztük Comini és Oriola is. Colciago több mint 2 másodperces előnyt épített ki, míg Comini folyamatosan nyomás alatt tartotta a második Tassit.

Colciago számára eseménytelenül zajlott a verseny, Tassi nem mondhatta el ugyanezt, folyamatosan figyelnie kellett Cominire, Oriolára, Morbidellire. A beugrós Jäger remek csatát vívott Nash-sel a hatodik pozícióért.

Oriola kicsúszása miatt biztonsági autózni kellett a 12. körben: Colciago, Tassi, Comini, Jäger, Morbidelli volt a sorrend az élen. A versenyt a bevett rutin értelmében 17 körösre bővítették, szokás szerint nagyon lassan haladt a mentési folyamat az osztrák pályán.

Az SC a 14. kör végén hajtott be a pályáról, két éles kör maradt hátra. Colciago továbbra is fogta az első helyet, mögötte egy szoros hármas alakult ki Tassi-Comini-Jäger sorrendben. A befutó sorrendje nem változott, Colciago megnyerte a versenyt, Tassi a második, Comini a harmadik helyen fejezte be a futamot.

A M1RA ezzel tovább növelte előnyét az összetettben a csapatok között, Monza után ismét egy kettős győzelmet könyvelhetnek el. Egyéniben Comini áll az élen 125 ponttal, Colciago a második 122 ponttal. Tassi 98 pontjával a harmadik helyet foglalja el.

Ez volt a TCR 10. futama idén, jövő héten a Hungaroringen fog menni a mezőny.