A JAS projektvezetője a futamgyőztes Tassit dicsérte

Mads Fischer, a JAS Motorsport TCR-ért felelős projektvezetője is elismerően beszélt Tassi Attiláról, aki mindkét hazai versenyét megnyerte a Hungaroringen, ezzel a mindössze 18 éves versenyző az élre állt összetettben.

A második versenyen a nyolcadik helyről rajtolva nyert Tassi, míg az elsőn a beugró csapattárs és egyben csapattulajdonos Michelisz taktikus és nagylelkű megmozdulása járult hozzá végül a győzelméhez. A két első hely révén 151 pontja van összetettben Tassinak, mögötte csapattársa, Roberto Colciago áll 145 egységgel. A M1RA 308 pontjával kényelmes előnyt épített ki összetettben: a második Craft Bamboo Racingnek 229 pontja van.

Az 1995-ben alapított JAS 1998 óta a Honda technikai partnere, ők felelnek a TCR-es autók építéséért is. A Salzburgringre is az olasz központból szállították át az új autót Tassinak, aki pénteken lenullázta a kocsiját, majd dobogóra állt. Tassi a múlt vasárnapi szereplés után kifejtette, nem számított egy ennyire remek napra, ami egyben nagyszerű ajándék a 18. születésnap alkalmából. „Hihetetlen, ami ezen a hétvégén történik”- foglalta össze.

A JAS részéről is nagy volt az elégedettség. „Ha figyelembe vesszük, hogy milyen helyzetben volt a M1RA egy héttel korábban péntek délután – egy súlyosan sérült autóval -, akkor sosem gondoltad volna, hogy nyerni fognak Ausztriában – most meg kétszer is nyertek Magyarországon”- mondta Fischer. „Ez a JAS és a M1RA fantasztikus csapatmunkájának tudható be, és persze pár nagyon jó versenyzőnek, beleértve Tassi Attilát, aki igazi tehetségnek tűnik mindössze 18 évesen.”