A Honda nyerte a szuzukai 1000 kilométeres versenyt, Buttonék a 13. helyen

A #64-es rajtszámú autó, volánjánál Bertrand Baguette-tel és Macuura Koszukéval némi meglepetésre meg tudta nyerni a versenyt, amelyen az újonc Jenson Button tizenharmadik lett csapatával.

#16 MOTUL MUGEN NSX-GT(ジェンソン・バトン/Jenson Button)

Fotót készítette: Tomohiro Yoshita

A verseny elején, még az első órában a #17-es rajtszámú autó (Real Racing Honda) meg tudta előzni a Kondo Racing #24-es számú Nissanját, majd innentől sokáig uralta a versenyt. Egészen az utolsó előtti bokszkiállásokig nem is történt változás az élen, ekkor azonban a #64 állt az élre. A korábbi F1-es versenyző, Nakadzsima Szatoru csapata még úgy is meg tudta tartani a vezetést, hogy Baguette-ék az utolsó órában megpördültek, ami miatt a csapat tíz másodpercet vesztett.

A Honda ezzel 2013 után először tudott nyerni Suzukában, ráadásul ez sokáig egy kettős győzelemnek nézett ki, ugyanis úgy tűnt, hogy a második helyen is Honda érhet célba - a kettős győzelemről szőtt álmokat egy defekt oszlatta szét.

A második helyen Macuda Cugio és Ronnie Quintarelli ért célba a #23-as Nismóval, ami nem akármilyen eredmény, tekintve, hogy a verseny korábbi szakaszában még egy bokszutca-áthajtásos büntetéssel is sújtották őket, amely miatt egy időre a top 10-en is kívül kerültek. A dobogóra még a #100-as Kunimitsu Honda fért fel, miután a Super Formula-bajnok Jamamoto Naokival és Izava Takujával az utolsó 10 percben megelőztek egy Lexust.

Az egyik legnagyobb esélyes, a bajnoki címvédő Hirate-Kovalainen páros kiesett, miután előbbi összetörte autóját a Degnerben. A legjobb Lexus így negyedik lett a Szekigucsi-Kunimoto-Kobajasi trióval. A #24-es Nissan Szakai-jal és Oliveirával ötödikként ért célba, hatodik pedig a Hirakava-Cassidy duó lett.

Jenson Button versenye nem volt problémamentes, ugyanis az első kiállás után csapata pont a #7-es BMW elé engedte őt vissza, amelyet veszélyes kiengedésnek minősítettek, és áthajtásos büntetéssel sújtottak. Buttonék ezt követően egészen a tizenkettedik helyig estek vissza. Button a következő büntetést akkor kapta, amikor biztonsági autós időszak alatt előzött, majd két gumin is defektet kapott, amivel tovább folytatódott kálváriája. A Button-Nakadzsima-Mutoh trió végül tizenharmadikként szelte át a célvonalat, mindössze egyetlen autót megelőzve a maga kategóriájában.