Testközelből az Isle of Man TT-n - hasítanak a Supersportok (videó)

Szerdán folytatják a programot a 2018-as Isle of Man TT-n: a sort a Supersport kategória második futama nyitotta. Testközelből a közúti őrület.

Dean Harrison

Isle of Man TT

Dean Harrison pályafutása második győzelmét aratta a TT-n, a rajttól a célig végig az első helyen haladt a 4 körös versenyen. A második és harmadik helyen Peter Hickman és James Hillier ért be. Eleinte Michael Dunlop helyezte nyomás alá Harrisont, de a kerékcserék alatt hibázott az észak-ír versenyző, túl gyorsan hajtott a pitben, amiért 30 másodperces büntetést kapott, ezzel elszálltak az esélyei, végül ötödik lett Conor Cummins mögött. Hickman megörökölte a második, Hillier a harmadik helyet, ez maradt a sorrend a befutóra is.

„Mindenki a legjobbat nyújtja itt, a színvonal nagyon magas, minden csapat versenyképes a paddockban”- mondta Harrison, aki első győzelmét 2014-ben zsebelte be a Lightweight kategóriában. „Az elejétől fogva leszegett fejjel mentem, nyomtam, amennyire csak tudtam. Egész nap nagyon higgadt és nyugodt voltam; ennek is betudható, hogy gyors voltam”- foglalta össze a bradfordi motoros.

A győzelem mellett a leggyorsabb kör is Harrison nevéhez fűződik: a második körben 129.099 mph-s átlaggal repesztett a 60 km hosszú vonalvezetésen. A futamot 1:11.28.059 alatt teljesítette, átlagsebessége 126.703 mph volt.

A harmadik Hillier úgy fogalmazott, „egyszerűen csak élvezte a dolgot, szerinte ennek tudható be a tempó”. „Néha még a pálya mellett álló embereket is néztem. Élveztem, és nem gondolkodtam rajta túl sokat. Fújt a szél? Észre sem vettem”- mondta a sajtóeseményen.

Előző cikk Megvan az IOMTT újabb áldozata: Adam Lyon
Következő cikk KERS és űrhajóhang, de a rajt szinte hangtalan az elektromos TT-n