KERS és űrhajóhang, de a rajt szinte hangtalan az elektromos TT-n

Az Isle of Man TT egyik különlegessége, hogy elektromos motorokkal is indulnak, igaz, esetükben mindössze egyetlen körből áll a verseny.

Michael Rutter

Isle of Man TT

Zero TT néven fut az elektromos motorok kategóriája, összesen hét motor vágott neki a menetnek, amit Cambridge hercege indított útnak. Michael Rutter körrekorddal nyert (121.824mph, ideje18:34.956) a Mugennel - ő az első, akinek sikerült 120 mph feletti kört mennie elektromos motorral a TT-n. A második helyen Daley Mathison végzett a University of Nottingham motorján, míg a harmadik helyen ismét egy Mugen Lee Johnston révén.

Rutter a verseny után elmondta, „egész hétvégén azt hangoztatta a csapat, hogy meg akarják dönteni a körrekordot, szóval kemény hetük volt, hiszen csak egy edzéskört abszolváltak”. „Nem aludtam tegnap este. Minden alkalommal tanulsz valami újat a pályán, valami mást próbálsz, a Mugen pedig összerakta ezt a mai dolgot. Nem lógattam a lábam menet közben, elég rémisztő volt pár ponton”- jegyezte meg végül.

A motorokban egyébként van energia-visszanyerő rendszer (KERS), de Adam Child (Moto Corsa) a futam után elmondta, ő nem használta a versenyen, mert nagyon lelassítja.

A Lightweight kategóriában Michael Dunlop aratott győzelmet szerdán: ez volt a 18. sikere a TT-n, egyszerre döntött kör- és versenyrekordot. Dunlop 14.6 másodperces előnyt halmozott fel a befutóra a második Derek McGee előtt, míg a harmadik helyen Michael Rutter végzett. Dunlop körrekordja 122.750 mph, a versenyrekordot több mint 1 perccel döntötte meg.

Előző cikk Testközelből az Isle of Man TT-n - hasítanak a Supersportok (videó)
Következő cikk Harrison: a TT-n nincs olyan, hogy tökéletes kör