Motorsport.com hírek

A valaha volt leggyorsabb körrel zárult a 2018-as Man TT

Peter Hickman második győzelmét aratta pénteken, ráadásul a valaha volt leggyorsabb kört is megfutotta a Senior TT kategóriában.

Peter Hickman

Isle of Man TT

A Smiths Racing BMW versenyzője egészen az utolsó körig kergette az élen álló Dean Harrisont, majd a Ramsey hajtűben megelőzte, és mindössze 2 másodperces előnnyel ért be a célba, valamint új rekordot állított fel. A TT történelmében először mentek 135 mph-s átlag fölé: Hickman körideje 16:42.778 volt, átlagtempója 135.452mph-ban (217,989 km/h) állapodott meg.

A mezőny hat kört (364,35 km) tett meg összesen a Mountain Course-on, Harrison a második, Cummins a harmadik helyen végzett. Utóbbi elmondta, hogy az első körben elrontott pár kanyart, „kiabált magára a sisak alatt, de leszegett fejjel ment tovább, és nagyon élvezte a  motorozást”, ami a dobogó alsó fokát jelentette végül.

Végeredmény:

1. Peter Hickman (GB), BMW, 6 kör 1:43:08,065. alatt 2. Dean Harrison (GB), Kawasaki, 2,061 sec zur. 3. Conor Cummins (GBM), Honda, +1:42,494. 4. Michael Dunlop (NIR), BMW. 5. Josh Brookes (AUS), Norton. 6. Gary Johnson (GB), Kawasaki. 7. Martin Jessopp (GB), Kawasaki. 8. Jamie Coward (GB), BMW. 9. Davey Todd (GB), Suzuki. 10. Brian McCormack (IRL), BMW. Ferner: 15. Danny Webb (GB), BMW. 17. Stefano Bonetti (I), Paton. 21. Ian Lougher (GB), Suter