A világ leggyorsabb közúti motorversenyzője: „Ez egyszerűen csak wow!”

Peter Hickman pénteken megnyerte a Isle of Man TT legrangosabbnak tartott futamát, a Senior TT-t, így nem csoda, hogy rendkívül elégedetten értékelte a 2018-as szereplését – ráadásul rekordot is futott.

Peter Hickman approaching The Gooseneck

Isle of Man TT

A Smiths Racing BMW versenyzője egészen az utolsó, azaz hatodik körig kergette az élen álló Dean Harrisont, majd a Ramsey hajtűben megelőzte, és mindössze 2 másodperces előnnyel ért be a célba, valamint új rekordot állított fel. A TT történelmében először mentek 135 mph-s átlag fölé: Hickman körideje 16:42.778 volt, átlagtempója 135.452mph-ban (217,989 km/h) állapodott meg a hatodik körben, átadva a múltnak Harrison rekordját.

Ezzel Hickman a világ leggyorsabb közúti motorversenyzője, az Ulster Grand Prix legjobb átlagtempóját is megdöntötte a 31 éves brit.

„Dean abszolút rajta volt a dolgon, jár neki az elismerés. Alapvetően végig az élen állt, én pedig folyamatosan buktam az első szektorokban, majd a hegyekben hoztam rajta. Nagyon örülök, a Smiths Racing miatt is, mindenki nevében. Király így zárni ezt a pár hetet. Egyszerűen csak wow!”

„Végig erősen mentem a hegyek között az elmúlt két hétben, különösen Ramsey-től – kicsit olyan, mint egy rövid versenypálya. A boxkiállások jól sikerültek, habár az utolsónál kicsit buktunk azzal, hogy nem tudtam elsőre beindítani a motort. Tudtam, hogy ha olyan 5-6 másodperc körül vagyok Deantől az első szektorokban, akkor a végén akár el is kaphatom – sikerült. Leszegett fejjel előre, nem szabad hibázni, és tudtam, erős vagyok az utolsó szektorban. Majdnem kifogott rajtam egyvalaki a mezőny végéről: kívülről kellett elmennem mellette, lehet, kicsit félre is ugrott, de nem akartam túl sok időt bukni… Nagyon boldog vagyok”- nyilatkozta Hicky.

„A motor is remek volt. Szombaton akadt egy kisebb gond vele, amiről senki sem tehetett, és csalódást jelentett, hogy nem tudtuk befejezni a futamot – biztos vagyok benne, hogy dobogóra álltunk volna. Két győzelem, és megvan a legnagyobb is, amit mindnyájan akarunk. Sajnálom, ha sok munkát adtam az embereknek (azzal, hogy újra kell írni a szektorrekordokat). A motor tökéletes volt, a beállításokkal pedig nagyon betaláltunk a hegyekre: a szarvánál fogva ragadtam meg a motort, és adtam neki a hegyen, ami szokatlan egy Superbike-tól. Az első szekcióban kicsit óvatosabban kellett húznom, mert ott nem könnyű menni a BMW-vel, pláne a gyors irányváltások miatt. Köszönet a BMW-nek és a Smithsnek.”