Zengős győzelem az utolsó portugál futamon, Tassi Attila a második!

Rob Huff, a Zengő Motorsport versenyzője első győzelmét szerezte meg a hétvége utolsó futamán a túraautó-világbajnokság vila real-i helyszínén. A versenyt Nagy Dani balesete miatt biztonsági autó mögött kellett befejezni.

Rob Huff, Zengo Motorsport, CUPRA Leon Competicion

Fotót készítette: WTCR

A fordított rajtráccsal induló második portugáliai futam elején Yvan Müller állt az élre, Tassi Attila és Mikel Azcona előtt, miközben Huff felzárkózott a negyedik pozícióba. A harmadik körben aztán a pályára kellett küldeni a biztonsági autót Tiago Monteiro defektje miatt.

Az Engstler Motorsport pilótája a falnak csapódott és kiütötte Esteban Guerrierit is, a mezőny egészen a hatodik körig a safety car mögött autózott. A kilencedik körben a versenyben addig vezető Müller hibázott, így visszaesett a negyedik helyre.

Mindeközben a Zengő Motorsport versenyzője, Rob Huff kihasználta a lehetőséget és az élre ugrott, sajnálatos módon azonban csapattársa, Nagy Dániel a szalagkorlátnak ütközött és Nathanael Berthont is kiütötte - a biztonsági autónak második alkalommal is be kellett jönnie az aszfalcsíkra.

A hátralévő időben már vissza sem tért a bokszba, így a verseny a safety car mögött zárult, így Huff megkaparintotta első futamgyőzelmét, miközben Tassi Attila a második helyen ért célba. Michelisz Norbert az ötödik helyen zárt Müller mögött.

A bajnoki pontversenyt továbbra is Azcona vezeti 153 egységgel, 16 ponttal megelőzve Urrutiát és 20 egységgel Ehrlachert. A WTCR küzdelmei Vallelungában folytatódnak július 23-án és 24-én.

A WTCR második portugáliai futamának eredménye

Helyezés Versenyző Kör Idő Hátrány Intervallum km/ó Pont
1 United Kingdom Rob Huff 15 -       25
2 Hungary Attila Tassi 15 0.388 0.388 0.388   20
3 Spain Mikel Azcona 15 0.935 0.935 0.547   16

Nézzétek meg milyen egy virtuális kör a legendás silverstone-i aszfaltcsíkon!

Előző cikk Urrutia nyert Portugáliában, Michelisz negyedik, Tassi is a legjobb tízben!
Következő cikk WTCR: Nagy Daninak eltört az ujja a vasárnapi balesete után