WTCR: Vervisch rajt-cél győzelmet aratott, Norbi csapatutasítást követően 7.

Frederic Vervisch nyerte a WTCR paui fordulójának első versenyét, ahol Thed Björköt leszámítva katasztrofálisan szerepeltek a Lynk & Co-k, Tiago Monteiro nagy balesetet szenvedett, Michelisz Norbert pedig csapatjátékos volt.

Frédéric Vervisch, Comtoyou Team Audi Sport Audi RS 3 LMS

Fotót készítette: WTCR

A rajtot követően megtartotta a vezetését az élről rajtoló Frederic Vervisch, a második helyét pedig Thed Björk, azonban már az első kör felénél be kellett hívni a biztonsági autót:

Tiago Monteiro csapódott a falba, miután összeütközött Yann Ehrlacher-vel. Az első kanyaros pofozkodásban megsérült a pole-pozíciót szerző Yvan Muller autója is, ki kellett állnia a versenyből, míg Michelisz Norbi a 7. helyről rajtolva egy helyett lépett előre az első körben.

A futam csak a 7. körben indult újra, majd újabb áldozatot szedett, Jordi Gené Cuprájában adta meg magát a hátsó felfüggesztés, de a Zengő spanyolja vissza tudott bicegni a bokszutcába.

A 15. körben Michelisznek pedig át kellett adnia a 6. helyét márkatársának, Jean-Karl Vernaynek: a francia pilóta áll a legjobban a Hyundaiosok közül az egyéni bajnoki pontversenyben.

Norbi új feladata ezután az volt, hogy feltartsa a rossz rajtja után a 8. helyre visszaeső bajnoki éllovas Ehrlachert.

Vervisch győzelmét azonban végül semmi nem veszélyeztette, Thed Björk nem tudta megtámadni az audist, aki az első versenyző lett a 2021-es szezonban, aki kétszer is felállhatott a dobogó legfelső fokára.

Björk mögött a 3. helyet Gabriele Tarquini szerezte meg, a 4., 5. helyen Guerrieri és Girolami végeztek, Vernay pedig a 6. helyéve feljött az egyéni bajnokság 3. helyére, miután Santiago Urrutiát a szintén rossz rajtja után csak az utolsó pontszerzőként, a 15. helyen intették le. Tassi Attila a 12. helyen, Boldizs Bence a 16. helyen zárta az első paui futamot.

A második verseny, ahol Michelisz Norbert a 3. helyről rajtol, magyar idő szerint 12:15-kor rajtol.

Előző cikk Berger elfogadhatatlannak tartja a DTM megítélésén „csorbát ejtő” finálé eseményeit
Következő cikk WTCR: Michelisz drámai módon csúszott le a dobogóról, Vernay magabiztos győzelmet aratott