Magnus győzött, Michelisz 6. lett a hétvége első WTCR-futamán!

A WTCR idei első magyarországi futamán Gilles Magnus tudott győzni Azcona és Ehrlacher előtt, a magyarok közül pedig Michelisz Norbert végzett a legelőrébb: a hatodik pozícióban futott be.

A hétvégén a Hungaroringen versenyez a WTCR mezőnye, ahol ma 12:15-től indult az első futam. Michelisz Norbert a nyolcadik, Tassi Attila a tizennegyedik, Boldizs Bence pedig a huszonkettedik helyről indult.

Yvan Müller a rajt után kipördült, az élen ekkor a Magnus, Vervisch, Ehrlacher trió állt, Azcona a negyedik, Michelisz a hatodik, Tassi a tizennegyedik, Boldizs pedig a huszadik helyen állt.

Tassi feljött a 13. helyre, majd kemény csatát vívott Tarquinivel, nem sokkal később pedig figyelmeztették a fiatal magyart pályaelhagyás miatt, a rutinos olasz pedig Tassi megelőzésével feljött a 13. helyre.

Azcona elment Ehrlacher mellett, ezzel feljött a harmadik helyre, a zengős Huff bal első kereke pedig kitört, ezzel a hetedik helyről kiesett, és bejött a safety car. Miután a biztonsági autó bejött a bokszba, még 3 kör volt hátra a versenyből.

Az utolsó előtti körben Vervisch fékezte el magát, így Azcona keményen támadhatta őt, viszont ekkor még nem jött össze az előzés a spanyol pilótának, egy körrel később viszont már sikerült, Vervisch mellett pedig Ehrlacher is el tudott menni.

Tehát Magnus győzött Azcona és Ehrlacher előtt, majd Vervisch, Björk és Michelisz következett. Tassi Attila a 13. helyen ért célba, Boldizs Bence pedig a 17. helyig zárkózott fel.

A második futamot – amelyen Michelisz a 3. helyről fog indulni – 15:15-től rendezik, és a Sport 1 közvetíti élőben.

F1-es csapattulajdonos lehet a korábbi Forma-1-es amerikai...