WTCR: Azconáé a pole, Michelisz erős teljesítménnyel a második

Hosszú szünet után tért vissza a versenyzéshez a WTCR mezőnye, a helyszín pedig a csehországi Autodrom Most. A péntek délután rendezett kvalifikáción a Zengő Motorsport spanyolja, Mikel Azcona vitte el az első rajtkockát, míg Michelisz Norbi alig elmaradva tőle a második lett.

Mikel Azcona, Zengo Motorsport CUPRA Leon Competición

Fotót készítette: WTCR

Rég láthattuk már a WTCR pilótáit, de ezen a hétvégén ismét felbőgtek motorok, méghozzá a mosti aszfaltcsíkon, ahová először látogat el a bajnokság mezőnye. A szabadedzések alapján még nehéz volt megjósolni a dolgokat, de az biztos volt, hogy a zengős Cupráknak lehet keresnivalójuk.

Azcona már a gyakorlások alkalmával is megmutatta, hogy meglehet a sebessége egy remek eredményhez, az időmérőn pedig nem is okozott csalódást, és elhozta az első rajtkockát Norbi elől, de előnye csak 0,91 másodperc lett.

Ennek fényében tehát a spanyol versenyző várhatja majd az élről a főfutamot. Norbi eközben a Hyundai-jal szépen építette fel a tempóját, és ugyan az első szabadedzésen még csak 12. volt, a másodikat már megnyerte, így ígéretes helyzetből várta az időmérőt is.

„Miután én voltam a legjobb a második szabadedzésen, azt vártuk, hogy a top ötbe kerülünk. A köreim jók voltak, és megtaláltuk a helyes egyensúlyt. Boldog vagyok a második hely miatt, de annyira szoros” – nyilatkozta a magyarok kiválósága.

Azcona és Michelisz mögött a bajnokságot vezető Yann Ehrlacher jött be harmadiknak a Lynk & Co volánjánál, Esteban Guerrieri lett a negyedik, míg Jean-Karl Vernay az ötödik. Ami a többi magyar versenyzőt illeti, Tassi Attila sajnos csak a 17. lett és már a Q1-ben kiesett, Boldizs Bence pedig a 19. pozícióban végzett.

Nekik tehát most nem jött össze egy jobb szereplés, de Norbi legalább ismét az élmezőnyből vághat majd neki egy futamnak, és így jó esélye van szerezni legalább egy dobogót, de persze a futamgyőzelem lenne az igazi.

Erre pedig szüksége is lenne már a korábbi bajnoknak, hiszen rengeteg balszerencse érte őt idén, és saját hibáján kívül veszített számtalan pontot, emiatt pedig már a bajnokságban sincsen igazán esélye, tehát mindenképpen a konstans teljesítmény és a győzelmek jelenthetik számára a fő motivációt.

A két futamot Mostban egyébként vasárnap délután tartják majd, tehát érdemes lesz akkor is követni az eseményeket.

Hamilton szerint nem volt igazi esélye arra, hogy a Ferrari versenyzője legyen

Előző cikk Fontos bejelentést tett az Alpine: két LMDh-autót indítanak 2024-től!
Következő cikk Götz domináns győzelmet aratott, Lawson fontos 3. helyet szerzett az első futamon