Vesti siker, óriási Leclerc-baleset az F3 mai futamán

Dennis Hauger megnyugtató előnnyel vághatott neki az Osztrák Nagydíj vasárnapi futamának, hiszen a bajnokságot 25 egységgel vezette Doohan előtt, ráadásul pole-ból várhatta a zöld lámpák kialvását. A futam aztán Leclerc kemény balesetéről, illetve Vesti sikeréről marad emlékezetes.

Frederik Vesti, ART Grand Prix, Juan Manuel Correa, ART Grand Prix

Mark Sutton / Motorsport Images

Haguer és Vesti várhatta az első sorból a mai futam zöld lámpáit. A bajnokság éllovasa jól kapta el a rajtot, Vesti pedig rögtön támadásba lendült, több kanyaron keresztül is kemény védekezésre késztette Haugert, aki képes volt kivédeni a támadásokat. Leclerc remekül kapta el a rajtot, azonban a kör végére visszaesett a 9. helyre.

A 4. körben Frederik Vestibújt be Hauger mellé, azonban az 1-es kanyarban nem tudott elmenni riválisa mellett, ráadásul a hátsó szárnyát sem nyithatta a következő egyenesben, mivel az érzékelési pontnál ő volt előrébb.

Vesti aztán az 5. körben elment Hauger mellett a 4-es kanyarban, Smolyar pedig egyből megpróbálta kihasználni a norvég megingását, ám végül nem tudta végrehajtani az előzést. Leclerc közben a 9. helyről mutatott be egy bravúros előzést a külső íven, a 7. körben már a 7. helyen haladt.

Hauger tempója visszaesni látszott, mert Smolyar is képes volt elmenni mellette, a két premás pedig elképesztő felzárkózásba kezdett: Leclerc ismét a külső íven előzött, a 8. körben már a 6. helyen haladt. Ezek egyértelműen a monacói pillanatai voltak, mert a következő körben Novalakkal bocsátkozott elképesztő oda-vissza előzésbe.

Az élen az első négy helyezett nagyon szorosan követte egymást, majd Hauger beszúrt a 2. helyre a 11. körben. Ekkor HRT, Prema, HRT, Prema sorrend alakulat ki a mezőny elején.

Leclerc nagyon keményen támadta Novalakot, de hibázott, ez pedig lehetőséget biztosított Martinsnak, aki bebújt a monacói mellé. A premást láthatóan rosszul érintette, hogy visszaesett, azonnal támadásba lendült, de elmérte magát, lesodródott a fűre, aztán letarolta az MP Motorsport pilótáját.

A biztonsági autót beküldték, a visszajátszásokból pedig kiderült, hogy Martins keményen védte a pozícióját, nem maradt helye Leclerc-nek, aki túlságosan bizakodó volt. A baleset azonban nemcsak kettejük versenyének vetett véget, de Novalaknak is, akit szintén a premás ütött ki.

A 17. körben újraindították a futamot, de az élen nem változott a felállás: továbbra is Vesti vezetett Hauger előtt, őket Smolyar követte. A 21. körben Caldwell elszánta magát az előzésre, és sikeresen megszerezte a 3. helyet, ezzel már két premás állt a képzeletbeli dobogón.

A 23. körben a középmezőnyben történt egy ütközés, ami miatt virtuális biztonsági autós szakasz következett, ezzel pedig kialakult a végeredmény: Vesti nyert, Hauger tovább növelte előnyét az összetettben, Caldwell pedig remek felzárkózással odaért a dobogóra.

Alonso: „Megbüntetik őket, és akkor mi van?”

Előző cikk Leclerc 21 helyet javított, Schumacher domináns győzelmet aratott az F3-ban!
Következő cikk WEC: Itt vannak az első képek a Peugeot „forradalmi” Le Mans Hypercarjáról - Galéria