Van der Linde dominancia a DTM lausiztringi időmérőjén

Sheldon van der Linde szerezte meg a DTM 2021-es szezonjának második fordulójában a pole-pozíciót a BMW-vel testvére, Kelvin van der Linde előtt.

Sheldon van der Linde, ROWE Racing BMW M6 GT3

Alexander Trienitz

A technikás első szektor helyett a 2021-ben már GT3 autókkal futó DTM kihasználta a Lausitzring különleges döntött első kanyarját, az élre pedig az első körök után egyből a bajnoki éllovas Kelvin van der Linde állt az Audival, őt azonban előbb Timo Glock, majd a két Red Bull-pilóta Alex Albon és Liam Lawson is megelőzte, de van der Linde a második körével ismét élre állt.

Az időmérő felénél a rohamosan javuló köridők között Liam Lawson állt az élen a Red Bull festésű Ferrarival az indiai Arjun Maini és Phillip Ellis előtt, míg Kelvin van der Linde egészen a 6. helyig visszacsúszott.

Az időmérő első felében nem futott mért kört Daniel Juncadella, az első körét csak 3 perccel a kvali vége előtt fejezte be, de csak az csak a 11. helyre volt elég.

A finálét Mike Rockenfeller indította el az Audival, mögé pedig ismét Kelvin van der Linde zárkózott fel, majd a második körével egy 1:30.564-gyel átvette a vezetést.

Végül azonban testvére, Sheldon van der Linde nevethetett, miután a Rowe BMW-vel 27 ezreddel megverte testvérét, így a dél-afrikai testvérpár kisajátította az első sort Mike Rockenfeller és Esteban Muth előtt.

Liam Lawson végül az 5., Alex Albon pedig a 7. legjobb időt autózta, a kvali legnagyobb vesztese pedig Nici Müller volt, aki csak a 16. helyről indulhat a 13.30-kor rajtoló első versenyen.