Újabb újonc siker, Phillip Ellis nyerte Liam Lawson előtt a DTM első lausitzringi versenyét

A DTM-újonc Phillip Ellis nyerte a 2021-es DTM szezon második, lausitzringi fordulójának első versenyét, miután remekül használta ki a lehetőségeit a verseny újraindítása után, majd kivédekezte Liam Lawson támadásait is.

Philip Ellis, Mercedes AMG Team Winward Mercedes AMG GT3

Alexander Trienitz

A rajtot jól kapta el az élről induló Sheldon van der Linde, mögötte Kelvinnek meg kellett küzdenie Mike Rockenfellernek a 2. helyért, aki később megkapta a nyakába Esteban Muthot.

Alex Albon nem kapta el jól a rajtot, és visszacsúszott a 10. helyre, Glock pedig az ellenkező irányba, előre indult meg, és az első kör végén már az 5. volt.

Sheldon van der Linde, ROWE Racing BMW M6 GT3 leads at the start

Fotó készítője: Alexander Trienitz

A 3. körben pedig már jött is a biztonság autó, miután Esmee Hawkey hibázott a Lausitzring ovál részén, és leamortizálta a Lamborghini orrát.

Esmee Hawkey, T3-Motorsport  crash

Esmee Hawkey, T3-Motorsport crash

Az újraindítás után Sheldon van der linde ismét megtartotta a vezetést, de az igazi sztár Phillip Ellis volt, aki a 6. helyről zárkózott fel a 2. helyre, míg Glock a második rajt alatt visszakerült oda, ahonnan indult, és csak a 9. volt.

Az újraindítás után nem sokkal a mezőny nagyrésze letudta a kerékcseréjét, Sheldon után egy körrel Kelvin és Ellis is kiállt a bokszba, a kiállások nagy nyertese pedig Liam Lawson volt, aki átugrotta Kelvin van der Lindét és Mike Rockenfellert is.

Rockenfeller a 4. helyen feltorlasztotta a mezőnyt, és óriási csatát vívott van der Lindével és a felzárkózó Alex Albonnal és Lucas Auerrel. Esteban Muth számára nem jött be, hogy sokáig volt kint, és egészen a 11. helyig esett vissza a kiállását követően.