Újabb szörnyű baleset és brutális bukás az IndyCarban: videó

Sok időnek nem kellett eltelnie, hogy egy újabb horror-balesetet láthassunk az IndyCarban, de szerencsére ezúttal senki sem sérült meg súlyosan. Takuma Sato az eset miatt több negatív kritikát is kapott.

Crash: Ryan Hunter-Reay, Andretti Autosport Honda, Alexander Rossi, Andretti Autosport Honda, Takuma Sato, Rahal Letterman Lanigan Racing Honda

Todd Dziadosz / Motorsport Images

Az IndyCar mezőnye legutóbb a Pocono Raceway versenypályán vendégeskedett, ahol végül Will Power nyert a Team Penske színeiben. Az ausztrál rajongók boldogok lehettek, mert a második helyen is az egyik honfitársuk, Scott Dixon végzett a Chip Ganassi Racing autójában, míg a dobogó harmadik fokára Simon Pagenaud állhatott fel a Team Penske másik gépével.

Mindez azt is jelentette, hogy az első háromban ezúttal nem foglalt helyet amerikai versenyző. A TOP-5-ben még Santino Ferrucci és Josef Newgarden voltak ott. A verseny azonban nem a befutóról marad emlékezetes, hanem az újabb nagy csattanásról, melynek Takuma Sato, a korábbi ex-F1-es versenyző és Indy500 győztes is a főszereplője volt.

IndyCar - baleset

Fotót készítette: Todd Dziadosz / Motorsport Images

Fotót készítette: motosport.com

5

Sokat nem kellett várnunk arra, hogy a történtek miatt Alexander Rossi és a japán összeszólalkozzanak egymással. Az Andretti Autosport versenyzője szégyenteljesnek nevezte Sato manőverét. Többek között Rossit is megvizsgálták az orvosi központban, de ő sem szenvedett sérüléseket, akárcsak Felix Rosenqvist, aki igencsak nagyot kapott. A svédet kórházba szállították, de később kiderült, hogy rendben van. Ő volt az, aki a legnagyobb ütést kapta, és nagyon súlyos sérülést is szenvedhetett volna.

Sato és Rossi a Twitteren folytatták tovább, ahol a japán hozzátette, sajnálja, hogy az incidens egyik szereplője volt Rossival, de szerinte nem teljesen fedi a valóságot az, amit a társa állít róla, mert mindannyian rendkívül közel voltak egymáshoz. Az Andretti Autosport pilótája azonban állítja, Sato okozta a balesetet, amikor megpróbált szélárnyékot szerezni az előtte haladótól, majd beindult a lavina.

A szezonból már csak három versenyhétvége van hátra. Az élen Newgarden áll 535 ponttal az 500 pontos Rossi előtt, aki nem véletlenül volt dühös a történtek miatt, mivel ez akár a bajnoki címébe is kerülhet. A harmadik helyen Pagenaud van 495 ponttal a 483 és a 407 pontos Dixon, valamint Power előtt. Sato jelenleg a 8. 331 ponttal, és idén eddig csak egyszer nyert, még az idény harmadik futamán. Azóta kétszer volt dobogós, de a legutóbb 7 futamon a legjobb eredménye egy 10. hely volt.

Előző cikk Mick Schumachernek nincs „B” terve: irány a Forma-1?!
Következő cikk Akrobatikus kerékcsere a versenyen: van ennél lazább mozdulat?