Újabb Schumacher karrierje fordulhat komolyra

David Schumacher, a korábbi forma-1-es versenyző, Ralf Schumacher fia, az MRF Challenge nevű sorozatban fog versenyezni, India egyetlen FIA által jóváhagyott nemzetközi szériájában Bahreinben, december 13-án és 14-én.

David Schumacher, US Racing

acisportitalia.it

Az MRF Challenge-ben a két nap folyamán összesen négy versenyt fognak lebonyolítani. A 18 éves David Schumacher fantasztikus formában volt az előző évben, megnyerve az újonc bajnokságot, 8 győzelmet szerezve a kategóriájában, és összetettben a 9. helyet elérve a 2018-as Forma-4 ADAC bajnokságban, melyet egy összetett 4. hely követett, 4 győzelemmel a 2019-es Formula 3-as regionális bajnokságban.

David a legutóbbi tagja azon kiemelkedő versenyzőknek, akik a Madras Motor Sports Club által szervezett MRF Challenge-et ugródeszkaként használják a jövőbeni versenyzői karrierjükhöz. Mick Schumacher, Harrison Newey, a forma-1-es sztártervező Adrian Newey fia, az Alfa Romeo Racing tesztpilótája, Tatiana Calderon, valamint az előző szezon bajnoka, Jamie Chadwick, aki egyben a W Series első szezonjának győztese, már korábban indultak az MRF Challenge-ben.

"Igazán izgatott vagyok, hogy az MRF Challenge-ben versenyezhetek Bahreinben. A széria egy jó lehetőség a téli szünetben való versenyzésre. Várom a lehetőséget, hogy részt vehessek az első versenyen Bahreinben, illetve a felkészülést a 2020-as szezonra" – mondta David.

A sorozat 2. fordulója előtt, Arun Mammen, az MRF ügyvezető igazgatója és alelnöke elmondta:

"Először is szeretnénk üdvözölni David Schumachert az MRF Challenge-ben, aki Mick, a többszörös világbajnok, Michael Schumacher, fiának nyomdokaiba lép, aki szerepelt már a bajnokságban néhány szezonnal korábban és most készül betörni a Forma-1-be. David csatlakozik a többi tinédzserhez Európából és az Egyesült Államokból, akik már megmutatták tehetségüket az első fordulóban való színvonalas versenyzéssel Dubajban az előző hónapban"

Az MRF Challenge első fordulójában, amely 5 versenyt foglalt magába, a belga Michelangelo Amendola dominált három győzelemmel, amellett, hogy megszerezte a pole pozíciót, valamint három leggyorsabb kört egyaránt, összesen 119 pontot bezsebelve ezzel.

A másik két versenyt a veterán ausztrál, Dylan Young, valamint a 16 éves indiai-amerikai Yuven Sundaramoorthy nyerték. Amendola mögött a pontversenyben a brit tinédzser Joshua Mason áll 77 ponttal, megelőzve a 65 pontos Youngot.

Hollandiában nagy erőkkel zajlanak a munkálatok, hogy 2020-ra minden a helyére kerüljön. A pálya jelen állapotában használhatatlan, de ha az elkészül, az egyik legélvezetesebb kanyart tartalmazhatja.