Új-zélandi versenyző a pole-ban a Formula E-ben, Wehrlein a harmadik!

Ma reggel került megrendezésre a Formula E második római időmérője, amelyben óriási szerepet játszott a száradó pálya. Végül Nick Cassidy szerezte meg a pole-t, mellőle Norman Nato indulhat a 13 órakor kezdődő versenyen.

Nick Cassidy, Envision Virgin Racing, Audi e-tron FE07, Tom Blomqvist, NIO 333, NIO 333 001

Sam Bloxham / Motorsport Images

Vasárnap délelőtt, száradó pályán rendezték a Róma ePrix második felvonását. A tegnapi versenyen Vergne tudott győzni Bird és Evans előtt, míg a Jaguar óriási felzárkózást produkált. A pole-ból rajtoló Vandoorne Lotterer bátor manőverének következtében már a rajtnál visszaesett, a futam végén pedig ki is esett.

Az első időmérős csoportban Bird volt a leggyorsabb, majd Evans, De Vries, Frijns, Rast és Vergne következett, vagyis a korábbi F1-es francia nem lehetett elégedett, belehibázott a körébe. A második csoport már gyorsabb időkre volt képes, és Wehrlein átvette a vezetést Mortara, Rowland és Buemi előtt, Da Costa a 7. helyen állt ekkor, Sette Camara pedig átmenetileg a 12. pozícióba került.

Wehrlein leggyorsabb köre is csak átmeneti volt: a harmadik csoportból Sims tudta megverni őt közel 3 tizedmásodperccel, Vandoorne a harmadik helyre jött be, Müller a hatodik helyre fért oda, majd következett az utolsó kvalifikációs csoport.

Végül Norman Nato lett a leggyorsabb Lotterer, Cassidy és Günther előtt, ami azt jelenti, hogy az első három csoport valamelyikéből csak Sims és Wehrlein tudott bejutni a super pole-ba – legalábbis egy ideig így gondolhattuk, nem sokkal később viszont jött a hír, hogy Lotterer túl sok erőt használt, a körét törölték, így Vandoorne került be helyette a super pole-ba.

Vandoorne egy 1:54.359-es körrel kezdte meg a super pole-t, a hibája miatt esélytelen volt a pole-ra a belga. A másik ex-F1-es, Pascal Wehrlein nem meglepő módon simán verte: 1:52.6-ot futott, ezzel 1,7 másodperces előnnyel az élre állt.

Sims köre sem sikerült jól, még Vandoorne-t sem tudta megverni, így szinte garantált volt a hatodik helye. A következő próbálkozó Maxi Günther volt, akinek már jobban sikerült a köre: a német a 3. helyre jött be, de Wehrlein idejétől őt is elválasztotta 2 másodperc.

Az utolsó előtti próbálkozó Cassidy volt, aki 6 tizeddel verte meg Wehrleint, így az élre állt, és már csak Natónak volt lehetősége borsot törni az új-zélandi versenyző orra alá. Nato végül nem tudta megverni Cassidyt, de befért a második helyre, így ő rajtolhat majd pár óra múlva Cassidy mellől.

A versenyt vasárnap 13 órakor fogják rendezni, Magyarországon az Eurosport közvetíti, előtte pedig az időmérőt lehet megtekinteni felvételről.

Mi következik a Mercedes bejelentéséből?

Előző cikk Új sorozatban kaphat helyet Abiteboul, már tárgyal is a Peugeot-val – sajtóhír