Tsunoda Mazepin büntetésének köszönhetően nyert, Schumacher ismét dobogón

Yuki Tsunoda a pole-pozícióból indulva megszerezte a 2020-as F2-es Belga Nagydíj főfutamának a győzelmét, azonban a kockás zászlót még nem ő, hanem Nikita Mazepin látta meg először, de az orosz pilóta egy 5 másodperces büntetést kapott, amiért leszorította a Red Bull japán fiatalját.

Pole sitter Yuki Tsunoda, Carlin

Fotót készítette: Formula Motorsport Ltd

Yuki Tsunoda ma egyértelműen a leggyorsabb ember volt a pályán, de egy elrontott boxkiállás majdnem elvette tőle a futamgyőzelmet, és Nikita Mazepin át tudta ugrani a japánt.

Mazepin futamgyőzelme végig a levegőben lógott, ugyanis a Hitech pilótáját veszélyesen engedték ki a kiállása után, azonban szokatlan módon a versenybírók csak a futam utánra igértek döntést az orosz büntetése kapcsán.

Tsunoda nem akarta azonban a stewardok döntésére bízni a győzelmét, és a pályán elkezdte támadni Mazepint, az orosz azonban keményen védekezett, sőt, túl keményen, ugyanis az egyik alkalommal kiterelte Tsunodát a pályáról, amiért már a verseny leintése után kapott egy 5 másodperces büntetést.

Yuki Tsunoda, Carlin

Fotó készítője: Mark Sutton / Motorsport Images

Amennyiben nem lenne elég Mazepinnek az, hogy még nem döntöttek a boxutcai incidense miatt, kapott egy újabb vizsgálatot a nyakába, amikor igen indulatosan hajtott be a parc fermébe, felborítva a 2. helyezést jelző táblát, majdnem eltalálva azzal Tsunodát.

Nagyot ment Mick Schumacher, aki az 5. dobogós helyezését szerezte idén, miután remekül helyeztkedett a rajt után, és annak ellenére megtartotta a 3. helyet, hogy elrontották a kerékcseréjét.

Mick Schumacher, Prema Racing

Nem volt jó napja az MP Motorsportnak, Nobuharu Matsushita hiába tartotta meg a 2. helyet a rajt után, a gumijai miatt hamar elkezdett visszaesni, a rajtját elrontó csapattársa, Felipe Drugovich elé.

A két pilóta a Blanchimontban össze is ért, ami után Matsushita a falban végezte, Drugovich pedig törött első szárnnyal ment a boxba.

Érdemes még megjegyezni Roy Nissany egészen kiváló teljesítményét, az izraeli pilóta a 8. helyen végzett, és ennek köszönhetően megszerezte a holnapi fordított rajtrácsos pole-pozíciót.