Tóth László pontot szerzett első Formula Renault-s hétvégéjén!

Tóth László, a Bhaitech Racing magyar versenyzője a hat bajnoki pontot érő hetedik helyen zárta a Formula Renault Eurocup idénynyitó, monzai fordulójának második futamát, ezzel csapatának legeredményesebb pilótája volt a legendás olasz pályán rendezett első 2020-as versenyhétvégén.

Tóth László, Bhaitech Racing

Tóth László Média

A 20 éves autóversenyző és csapata nagy várakozásokkal érkezett az idénynyitó helyszínére, ugyanakkor az már a szabadedzéseken látszott, hogy bár a gumik kezelésével nincs komoly gondjuk, az ideális beállítás megtalálása nagy fejtörést jelentett a Bhaitech mérnökeinek, így aztán az első, csütörtök késő délután rendezett időmérő edzésen nem is sikerült a rajtrács első felében végeznie a pilótáknak.

Tóth a 17. pozíciót szerezte meg a 18 fős mezőnyben, olasz márkatársai közül Nicola Marinangeli a 16., Lorenzo Colombo pedig a 11. rajtkockát kaparintotta meg. Pénteken délelőtt a második időmérő edzés várt a mezőnyre, Tóth László itt a 16. helyen zárt, Marinangeli 14., Colombo 8. lett.

Ezután került sor még pénteken délután a szezon és a hétvége első versenyére, amelynek távja 30 perc+1 kör volt. A Bhaitech versenyautói nem tudták felvenni a tempót a mezőny első felében harcolókkal, sőt, Colombo jelentősen vissza is esett a leintésig, így ezen a futamon pont nélkül maradt a csapat. Tóth a 15. helyen ért célba, Marinangeli 12., Colombo 13. lett.

Ezen a versenyen a holland Joey Alders egy baleset okozásáért büntetést kapott, a második, szombati futamot négy hellyel hátrébbról kellett kezdenie, így a hétvége befejező versenyének rajtrácsán Tóth László a 17. helyett a 16. kockát foglalhatta el.

A szombat délelőtt rendezett – szintén 30 perc+1 körös – viadal nagy izgalmakat hozott, az első körben ugyanis azonnal egy látványos baleset történt, melynek következtében hárman is feladni kényszerültek a futamot. Tóth László kiválóan rajtolt, az első kanyarig két pozíciót javított, majd az első kör végén már a 10. helyen haladt, ekkor a Safety Car vezette a mezőnyt néhány kör erejéig.

Az újraindítást követően a magyar pilóta nagyot harcolt a kilencedik pozíció megszerzéséért, sőt, támadhatott a nyolcadik helyért, amelyet meg is kaparintott és az utolsó két körben kiváló védekezéssel megtartott.

Tóthot nyolcadikként intették tehát le, de később a cseh Petr Ptaceket az első körben bekövetkezett baleset okozásáért megbüntette a versenybíróság, így Tóth László hetedik lett, hat pontot szerzett és ezzel az összetettben a 10. helyen áll. Csapattársai a második futamon sem tudtak pontot szerezni, Marinangeli 11. lett, Colombo kiesett.

„Természetesen örülök a pontszerzésnek, ahogyan a csapat is, de mégsem lehetünk elégedettek, hiszen ennél gyorsabbak, és versenyképesebbek tudunk lenni. Ettől függetlenül a hetedik helyemnek mindenki örült, a bemutatkozó hétvégémen ez nem egy rossz eredmény” – vélekedett Tóth a hazaérkezése után.

A Formula Renault Eurocup jubileumi, 30. szezonja július 24-26-án, Imolában folytatódik. A hu.motorsport.com a szezon kezdete előtt exkluzív interjút is készített a versenyzővel, amely ide kattintva érhető el.

3

Előző cikk Egy rendkívül furcsa jelenet miatt esett ki Mick Schumacher: dobogós lehetett volna
Következő cikk Mick Schumacher parádés előzése az F2-ben: centikre az ellenféltől (videó)