Történelmi pillanat: Mick Schumacher F2-es versenyt nyert a Hungaroringen

Mick Schumacher megszerezte pályafutása első F2-es győzelmét egy nagyon magabiztos teljesítmény végén az élről rajtolván a Hungaroringen, amivel ismét bizonyította, hogy magasabb fokozatra kapcsolt a szezon a második felében.

Race winner Mick Schumacher, Prema Racing

Fotót készítette: Joe Portlock / Motorsport Images

A második, szintén száraz futamon a fordított rajrács miatt Mick Schumacher indulhatott az élről Matsushita és King előtt, míg a legjobb ötben még Sette Camara és Ghiotto volt ott. A további sorrend Aitken, De Vries, Latifi, Zhou és Illott volt. A 28 körös verseny rajtja meglehetősen sima volt, és Schumacher megtartotta az első helyét. Matsushita a külső íven próbálkozott a német ellen az 1-es kanyarban, de a hétszeres világbajnok F1-es legenda fia agresszíven védekezett és maradt az élen.

Az első igazi akcióra a 17. körig kellett várnunk, amikor Sette Camara az első kanyarban beesett a második helyezett mellé, és amikor már úgy tűnt, hogy helycsere lesz, Matsushita rendezte a kérdést. A jelenet Schumcher malmára hajtotta a vizet, aki nem sokkal később már csak 0.5 másodperccel vezetett. Michael fia azonban képes volt válaszolni, és ha nem is sokkal, de feljebb kapcsolt.

5

Végül Mick az élen fejezte be a futamot egy több mint okos és remek teljesítmény végén, a lehető legjobban kímélve a gumikat. Schumacher rendkívül jól bírta az állandó nyomást, mivel a riválisa szinte egy pillanatra sem engedte el, ami nem lehetett túl könnyű számára a visszapillantóban. Ezzel egy újabb pilóta szerezte meg pályafutása első győzelmét a Hungaroringen egy fontosabb sorozatban, amit a Forma-1 előszobájának tartanak. A dobogó harmadik fokát Sette Camara húzta be King és Aitken előtt.

8 Italy Luca Ghiotto RUSSIAN TIME 28 12.9       1

Schumacher számára ez nemcsak az első győzelmet jelentette az F2-ben, hanem az első dobogót is, hiszen az ezt megelőző legjobb eredménye egy 4. hely volt még az Osztrák Nagydíjról, ahol a mezőny végéről zárkózott fel. További érdekesség, hogy a Schumacher-családból a hétvége előtt Michael nyert a Hungaroringen, még 2004-ben, míg az utolsó magyarországi pódiumos helyezését 2005-ben érte el, szintén a Ferrarival, amikor második lett.

38 éves lett Fernando Alonso, aki két világbajnoki címet is szerzett a Forma-1-ben, de sokak szerint sokkal többre volt hivatott. Videón a spanyol versenyző motorsportos pályafutása, és kitekintése az egyéb más szériákba.

Előző cikk Mick Schumacher a második sorba kvalifikálta magát az F2 Magyar Nagydíjának időmérőjén
Következő cikk Videó: Így ünnepelte Mick Schumacher az első F2-es győzelmét