Ticktum nyerte az egyetlen F2-es sprintfutamot, szokatlan kiesések a száradó pályán

A Carlin versenyzője, Dan Ticktum győzelemre váltotta a fordított rajtráccsal kapott pole-pozícióját, hullottak az UNI-Virtuosik és a Red Bull-festésű autók is.

Dan Ticktum, Carlin

Fotót készítette: Mark Sutton / Motorsport Images

Még el sem kezdődött a verseny, katasztrofálisan indult az UNI-Virtuosi, és a bajnoki pontverseny második helyezettjének, Csou Kuan-jünek (Guanyu Zhou) napja: a kínai versenyző a még mindig nedves pályán megforgott a kivezető körön és lefulladt, így pedig el sem rajtolhatott az első sprintfutamon.

Ha ez nem lett volna elég a brit csapatnak, a másik pilótájuk, Felipe Drugovich is kiesett a lámpák kialvása előtt: a brazil pilóta alatt a hátsó egyenesben bicsaklott meg az autója, és neki is csapta azt a falnak.

A félig még mindig nedves pálya miatt végül a futamot a biztonsági autó mögül, gurulórajttal indították el, az egyetlen száraz ív miatt pedig az első kanyarban egyetlen előzést sem láthattunk. A mezőny 5 körig nagyon jól viselkedett, az élen nem is történt változás, ekkor azonban Bent Viscaal kicsúszása és lefulladása miatt beintették a virtuális biztonsági autót.

A verseny mindössze pár kanyarig indult újra – ez éppen elég volt ahhoz, hogy a Lundgaarddal szemben bátor előzési kísérlettel próbálkozó Piastri 3 helyet is visszaessen - ugyanis a 3. helyen autózó Liam Lawson nekicsapódott a falnak, és kitörte a jobb hátsó kerekét – miután el tudott ballagni egy megnyitásig, ismét csak a VSC-re volt szükség.

Az újabb újraindítást remekül kapta el Jehan Daruvala, aki egyszerre előzte meg Ralph Boschungot és Theo Pourchairet is, amivel feljött az 5. helyre.

A 4. helyen autózó Jake Hughes azonban remekül védekezett, és a verseny végén hibába tudta hajszolni az őt támadó Daruvalát, aki egészen a 12. helyig visszaesett egy megforgást követően.

Az élen azonban már nem történt változás, Vips nem tudott nagy nyomást helyezni Ticktumra, Lawson kiesését követően pedig Svarcman állhatott fel a dobogó legalsó fokára a hazai versenyén – Hughes pedig a HWA idei legjobb eredményét szállította a 4. helyével Theo Pourchaire előtt.

Oscar Piastri korai hibája végül azt jelentette, hogy nem tudta tovább növelni az előnyét a pontversenyben Csouval szemben.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Pont
1 United Kingdom Dan Ticktum United Kingdom Carlin 18 -     15
2 Estonia Jüri Vips United Kingdom Hitech Racing 18 4.400 4.400 4.400 12
3 Russian Federation Robert Shwartzman Italy Prema Powerteam 18 6.600 6.600 2.200 10
4 United Kingdom Jake Hughes HWA Racelab 18 8.800 8.800 2.200 8
5 France Theo Pourchaire France ART Grand Prix 18 9.800 9.800 1.000 6
6 Switzerland Ralph Boschung Spain Campos Racing 18 12.900 12.900 3.100 4
7 Denmark Christian Lundgaard France ART Grand Prix 18 13.600 13.600 0.700 2
8 Netherlands Richard Verschoor Netherlands MP Motorsport 18 14.100 14.100 0.500 1
9 Australia Oscar Piastri Italy Prema Powerteam 18 14.900 14.900 0.800
10 Germany Lirim Zendeli Netherlands MP Motorsport 18 17.200 17.200 2.300

Előző cikk Tragikus hír: Meghalt a Supersport 300 futamát követően Vinales unokaöccse
Következő cikk Doohan idegőrlő csatában aratott győzelmet, a Tridenté lett a csapatbajnoki cím!