TCR World Tour: Michelisz Norbert rajt-cél győzelmet aratott Portugáliában!

Kitűnően indította a 2023-as szezont Michelisz Norbert: délelőtt megszerezte a pole-t Portugáliában, délután pedig rajt-cél győzelmet aratott a csapattársa előtt.

344090412_727516605820160_1243945812457116209_n

Idén a TCR World Tour-sorozatban áll rajthoz az egyik legsikeresebb magyar autóversenyző, Michelisz Norbert, aki maradt a BRC Hyundai csapatánál, és idén is Mikel Azcona a csapattársa.

A sorozat idénynyitó helyszíne Portimao, ahol ma délelőtt Michelisz szerezte meg a pole-t Azcona és Huff előtt, délután pedig végig vezetve nyerte meg a versenyt. Azcona folyamatosan közel volt hozzá, de megtámadni nem tudta a hímesházi pilótát.

A harmadik helyen a tavalyi Zengő Motorsport-os Rob Huff ért be, majd Vervisch, Girolami és Ma következett. A hétvége második futamát vasárnap 12:30-tól rendezik, a verseny a TCR TV YouTube-csatornáján követhető élőben.

Kép: Facebook // Michelisz Norbert

Előző cikk Brutális baleset az esős Spában: a második helyről esett ki a Cadillac
Következő cikk WEC Spa: Az óriási felzárkózás sem kompenzált a Ferrari hibáiért, újabb Toyota kettős-győzelem