Tassi Attila továbbra is a Honda színeiben folytathatja WTCR-pályafutását

A japán márka nemrég tette hivatalossá, hogy mely versenyzőkkel szeretne idén harcba indulni a Túraautó-világkupában. Komoly meglepetések nem történtek, hiszen mind a négy tavalyi pilótájuk maradhatott, köztük a fiatal magyar, Tassi Attila is.

A tavaly világkupa győzelmet szerző Esteban Guerrieri természetesen továbbra is a Hondát erősíti majd, de hasonló a helyzet honfitársával, Nestor Girolamival, valamint a portugál Tiego Monteiróval is.

Ami azonban magyar szempontból számunkra a legfontosabb, hogy Tassi is marad az istállónál. Azt viszont még nem lehet tudni, hogy pontosan milyen felosztásban megy majd a négy versenyző. Tavaly Tassi Monteiro közvetlen csapattársa volt, míg a két argentin alkotta a másik duót.

Ezzel lényegében egyébként Attila az első hivatalosan is megerősített magyar pilóta az idei WTCR-mezőnyben, hiszen a tavaly előtti bajnok, Michelisz Norbi részvétele még nem 100 százalékos, de persze nagyon valószínű.

Mellettük pedig a Zengő Motorsport is komoly tervekkel vág neki a 2021-es idénynek.

A tavaly két dobogós helyezést is szerző Tassi így kommentálta a bejelentést: „Hatalmas megtiszteltetés, hogy az egymás utáni harmadik szezonban is a Honda Racinget erősíthetem, büszke vagyok rá, hogy a csapat lát bennem fantáziát” – idézte szavait az nso.hu.

„Örülök, hogy tudtam fejlődni az elmúlt szezonban, hogy megszereztem az első dobogós helyezésemet, s hogy a csapattársaim mellett sem vallottam szégyent. Remélem, hogy az idei kiírásban újabb nagy lépést teszek majd, és megerősítem a helyem az élmezőnyben.”

A WTCR idei évada a remények szerint májusban veszi majd kezdetét a magyarországi Hungaroringen.

Ki volt tavaly a leghatékonyabb F1-es pilóta?