Sokáig a 7-es Toyota állt a legjobban, de Alonsóék nyertek Le Mans-ban!

Minden jel arra mutatott, hogy a 7-es Toyota fog győzni Le Mans-ban, de körülbelül 1 órával a leintés előtt jött a dráma, így a Fernando Alonso, Kazuki Nakajima, Sebastien Buemi alkotta hármas és a 8-as Toyota nyerte meg a Le Mans-i 24 órás viadalt, és ezzel együtt a WEC 2018/19-es szezonját is.

#8 Toyota Gazoo Racing, Toyota TS050 Hybrid: Sebastien Buemi, Kazuki Nakajima, Fernando Alonso

Fotót készítette: Joe Portlock / Motorsport Images

Sokáig a 7-es Toyota (Conway, Kobayashi, Lopez) állt az élen a 2019-es Le Mans-i 24 órás versenyen, viszont körülbelül 62 perccel a leintés előtt jött a dráma: a guminyomásmérő szenzor hibája miatt a 7-es Toyotán a defektesnek hitt jobb első gumit cserélték le, miközben valójában a jobb hátsó gumi volt defektes.

A két extra kiállásnak köszönhetően hiába hajrázott nagyot José Maria Lopez, Kazuki Nakajima hozta be az első helyen a 8-as Toyotát, így a japán versenyző és két csapattársa, Sebastien Buemi és Fernando Alonso örülhetett legjobban, míg a 7-es Toyota versenyzői és személyzete azért bosszankodhatott, mert több mint 1 perces előnyt is birtokoltak, mégsem tudtak nyerni.

A Le Mans-i 24 órás győzelmen kívül a 2018/19-es WEC bajnoki címét is begyűjtötte a Nakajima, Buemi, Alonso trió. A spanyol jövőre már nem lesz ott a WEC mezőnyében, azt viszont még nem tudni, hol folytatja a pályafutását a kétszeres F1-es, egyszeres WEC-bajnok.

Az LMP1-es kategóriában az SMP Racing egyik triója szerezte meg a harmadik helyet Vitaly Petrov, Mikhail Aleshin és Stoffel Vandoorne vezérletével, majd a két Rebellion következett. Az LMP2-es kategória győztese a Jackie Chan DC Racing 37-es autója lett (Aubry, Richelmi, Ho-Pin Tung). Az LMGTE Próban az 51-es AF Corse nyert (Calado, Guidi, Serra), míg LMGTE AM-ban a Keating Motorsport 85-ös kocsija (Bleekemolen, Fraga, Keating).