Rosberg csapata megverte Hamiltonét az Extreme E első versenyén

Nico Rosberg csapata, a Rosberg X Racing team dominálta az Extreme E versenyét Szaúd-Arábiában, miután Lewis Hamilton X44-es alakulatát folyamatosan technikai hibák hátráltatták.

Molly Taylor, Johan Kristoffersson, Rosberg X Racing

Fotót készítette: Charly Lopez / Motorsport Images

A mai napon végre sor került az Extreme E nagy pillanatára, hiszen első ízben lehetett látni az autókat egymás ellen versenyezni éles körülmények között. Először az elődöntőkkel folytatódott a versenyhétvége, majd végül a döntőkkel zárták a napot a csapatok.

Az elődöntőn Johan Kristoffersson egy lassabb rajtot követően sikeresen felvette a tempót, majd mikor Molly Taylornak átadta a volánt, a páros már több mint 24 másodperces előnnyel rendelkezett az üldözőkhöz képest.

A csapatoknál a felállás mindenhol ugyanaz volt: a férfi pilóta kezdett, majd féltávnál átadták a volánt a női versenyzőknek. Sebastien Loeb és idősebb Carlos Sainz eleinte szorosan követték Kristofferssont, azonban a sűrű porfelhő szinte lehetetlenné tette az előzést, így az első kilométert követően nem alakult kis különösebben nagy adok-kapok a pilóták között.

A befutót kényelmes megnyerte Nico Rosberg csapata, akik közel 30 másodperces előnyt tudtak kiépíteni a többiekhez képes. Őket követte Hamilton X44-es csapata, így ez a két alakulat jutott be a fináléba.

Nem okozott különösebben nagy izgalmakat a másik ágon futó elődöntő sem, ahol az Andretti United, Hispano-Suiza és a JBXE küzdött egymással. Innen végül Timmy Hansen és Catie Munnings kettőse jutott be a döntőbe.

A finálé első pillanatai meglehetősen eseménydúsan teltek, hiszen egy ideig úgy tűnt, mintha Hansen képes lenne elhúzni riválisaitól, ám Kristoffersson fokozatosan közelített rá, majd az első kanyarból már ő jött ki elsőként.

Sebastien Loeb hamar kiszállt a győzelemért folyó küzdelemből, hiszen a szervokormány meghibásodása egyre jobban lelassította, Hansenék autójában pedig nem volt elegendő potenciál, hogy csökkentsék a különbséget.

Kristoffersson az első körben már 32 másodperces előnyt épített ki, amikor átadta a volánt csapattársának, Taylornak. Az ausztrál bajnok aztán 45 másodpercre növelte az előnyt, így hamar eldőlt a futamgyőzelem sorsa.

A második hely sorsa sem fogott különösebb veszélyben az Andretti Unitednek, hiszen az X44-es csapat technikai gondjai a verseny végéig fennálltak. A negyedik helyet Sainz csapata szerezte meg. Az öt versenyből álló bajnokság második körére május utolsó hétvégéjén kerül majd sor.