ROC: Vettel és Schumacher a 8 között, de sok nagy név kiesett!

Az első forduló és a nyolcaddöntők után 8 főre csökkent a versenyben maradt versenyzők mezőnye a Bajnokok Tornáján, és több nagy név, köztük Mika Häkkinen is búcsúzott.

Mick Schumacher, Team Germany

Fotót készítette: Jerry Andre / Motorsport Images

A tegnapi Nemzetek Kupája után ma az egyéni bajnokságot rendezték a Race of Championsön, ahol az első fordulóban két összecsapást nézhettünk. A quaddal Coulthard ment Tambay ellen, és Coulthardnak egy nagyobb hiba is befelért, így nyerte az első menetet.

A második fordulóban viszont Coulthard megpördült, Tambay pedig a hibának köszönhetően 8 másodperces előnnyel ért be, ezzel a francia jutott tovább.

Mick Schumachernek Rosenqvist ellen kellett megmérkőznie a legjobb 16 közé jutásért, és mindkétszer magabiztos előnnyel győzött a Mercedes tartalékja, így következhettek a nyolcaddöntők.

Az F2-es bajnok Drugovich a kétszeres F1-es világbajnok Häkkinennel találkozott, a quadokkal a brazil győzött 1,5 másodperces előnnyel, a Cuprákkal pedig tovább növelte előnyét az Aston-tartalék, így bejutott a legjobb 8 közé.

A Cuprákkal Tambay mérkőzött meg Schumacherrel, utóbbi kezdett jobban, 1,2 másodperces előnnyel nyitott. A quadokkal ismét Schumacher győzött, meggyőző fölénnyel, ezzel továbbjutott.

A kilencszeres Le Mans-i győztes Kristensen ellenfele az F1-es Bottas volt, a finn 3 másodpercet vert a dánra, viszont 5 másodperces büntetést kapott, mivel beugrott a rajtnál – emiatt Kristensen szerzett előnyt. Bottasnak a quaddal kellett javítania, de Kristensen győzött szűk 2 tizeddel, így a Le Mans-i legenda ment tovább.

A négyszeres F1-es világbajnok Vettel a háromszoros W Series-bajnok Chadwick ellen kezdett a quadokkal, és 1,5 másodperces előnnyel kezdett a német. A Supercars Lite-tal is Vettel került ki győztesen, így simán továbbjutott.

A raliikon Neuville a másik raliikon Loeb ellen kezdte meg az egyéni szereplését. A belga állt jobban, de sok időt vesztett azzal, hogy elakadt a hókorlátban, így Loeb szerzett vezetést. A második kört Neuville nyerte, és összesítésben 2 századmásodperces előnnyel ment tovább a belga.

A Nemzetek Kupája győztes duója, Petter Solberg és Oliver Solberg ma már egymás ellen versenyzett, a Cuprával Oliver szerezte meg a vezetést szoros küzdelemben, a második kör pedig ennél is szorosabb volt, de Oliver ezúttal is gyorsabb volt - 2 tizeddel.

A US Rallycross-bajnok Foust az ötszörös WRX-bajnok Kristoffersson ellenfele volt, az amerikai majdnem átcsúszott a riválisa pályájára, és közel 6 másodperccel kikapott, majd a második körben is Kristoffersson volt a gyorsabb 2 másodperccel.

Az utolsó nyolcaddöntőben Pastrana és Ekström csapott össze, a svéd 6 tizedes előnyt szerzett az első kör után. A második körben Pastrana nagyot hibázott, ezzel Ekström lett a nyolcaddöntők utolsó továbbjutója.

A negyeddöntőkben Drugovich-Mick Schumacher, Kristensen-Vettel, Neuville-Oliver Solberg, Kristoffersson-Ekström párosításokat láthatunk, az élő közvetítés ide kattintva érhető el.

Update: Mick Schumacher a döntőig menetelt, Mattias Ekström a 2023-as bajnok!

Előző cikk Itt nézheted élőben a 2023-as Race of Champions vasárnapi napját!
Következő cikk ROC: Schumacher Vettel ellenfele lesz, jönnek az elődöntők!