Produktív tesztnapokon van túl Tóth László a Campos Racinggel

A 20 éves Tóth László teljesítette az első tesztjét a 2021-es Formula 3-as bajnokság előtt, ahol a Campos Racing színeiben fog versenyezni. A spielbergi gyakorláson az ismerkedésé volt a főszerep, amit sajnálatosan egy motorhiba is akadályozott.

RBR_F3_SR-0940 (1)

A múlt hétvégén tartotta az első tesztjét az F3 2021-es mezőnye a spielbergi Red Bull Ringen, ahol a második napon a hóesés is hátráltatta a fiatalokat. Tóth László mindkét napot a mezőny végén zárta a 29. és a 30. helyével, de csak kicsit több, mint 1 másodperc volt a lemaradása, és az igazi, friss gumis mért köreit be sem tudta fejezni.

A szombat délután motorhiba hátráltatta Lacit, aki így csak 61 kört tudott teljesíteni. A versenyszimulációját követően futott volna időmérős köröket, amire a motorcsere miatt nem volt lehetősége.

„Nagyon jó érzés vezetni az F3-as gépet, a legnagyobb különbség a korábbi autókhoz képest a tapadásban van. A motorhiba ellenére hasznos tapasztalatokkal gazdagodtam a mai napon” – értékelt szombaton Tóth László, aki az első és a második szektorban is gyorsabb volt csapattársainál, ugyanakkor a harmadik szektorban időt veszített, ezen akart javítani vasárnap.

A teszt második napján már új motorral hajthatott pályára a magyar versenyző, a piros zászlós megszakításokat azonban ezúttal sem úszta meg. Ahogyan szombaton, úgy vasárnap sem tudta befejezni egyik friss gumis gyors körét sem piros zászló miatt. Az időeredményén javítani tudott szombathoz képest, csaknem egy másodpercet gyorsult az egykörös tempót tekintve, de egyáltalán nem restelkedett: a második legtöbb, 94 kört teljesítette vasárnap.

Az idény első kollektív tesztje jól mutatta, hogy az idei F3-as szezonban nagyon szoros, kiélezett küzdelemre lehet számítani, a vasárnap délelőtti időmérős szimuláció során ugyanis a 30 fős mezőnyből 27-en egy másodpercen belüli időt futottak egymáshoz képest egy körön.

„Nagyon hasznos és produktív volt a vasárnapi nap is, a versenyszimuláción sok munkát sikerült elvégeznünk a csapattársaimmal együtt. A délelőtti időszakban csaknem egy másodpercet sikerült javítanom a köridőmön, ezzel a csapat is elégedett volt” – foglalta össze a történteket Tóth László.

A következő Formula 3-as kollektív tesztre április 21-22-én kerül sor a Barcelona közelében elhelyezkedő Circuit de Catalunyán, ahol a mezőny az idényt is megkezdi majd május 7-8-án a Formula 1-es Spanyol Nagydíj hétvégéjén.