Pourchaire nyert és megdöntötte Norris rekordját az F2-ben!

A Sauber-junior Theo Pourchaire győzött a Forma-2 monacói főfutamán, amivel minden idők legfiatalabb F2-es győztesévé vált - a 17 éves pilóta Lando Norris rekordját döntötte meg. Mögötte Oscar Piastri és Felipe Drugovich végzett, Robert Svarcman pedig ismét peches volt.

Theo Pourchaire, ART Grand Prix

Fotót készítette: James Gasperotti / Motorsport Images

Az F2 monacói főfutamát Theo Pourchaire kezdte meg az élről Svarcman előtt, a második sorból pedig Piastri és Ticktum indulhatott. Az élmezőnyben nem történt pozícióváltozás, Aitken viszont a rajtrácson maradt, de kicsit később meg tudta kezdeni a versenyt.

Az első körökben nem sokat változott az eredmény, Pourchaire, Svarcman, Piastri, Ticktum, Vips, Boschung volt a top 6 sorrendje, Lawson pedig már korán kijött a bokszba, de nem sikerült jól a bokszkiállása.

A Red Bull-junior Daruvala Petecoffal ütközött a 20. körben, így kiesett a versenyből, az élen pedig továbbra is változatlan volt a sorrend - Petecof 5 másodperces büntetést kapott. A top 4 nagyon közel maradt egymáshoz, közülük pedig Ticktum jött ki elsőként a bokszba.

Svarcman kiállása nagyon lassúra sikerült, így az orosz Ferrari-junior Piastri és Ticktum mögé került. Az állás 12 körrel a futam vége előtt Csou, Pourchaire, Piastri, Ticktum, Drugovich, Svarcman volt, ugyanis a brazil is meg tudta előzni Svarcmant, a kínai pilóta pedig ekkor még adós volt a kiállásával.

Nem sokkal később Armstrong csapta falnak az autóját, miközben Vipsszel csatázott, emiatt VSC-s fázis lépett érvénybe, Vips pedig 5 másodperces büntetést kapott az esetért. Ezután Zendeli is falnak ment, így ismét jött a VSC-s fázis. Amikor ismét jött a zöld zászló, Ticktum támadta Piastrit, de elfékezte magát, kiesett a versenyből, így ismét jött a VSC.

Csou végül 6 körrel a futam leintése előtt jött be a bokszba, a negyedik helyre jött vissza, majd Svarcman megelőzte, így az ötödik helyen haladt az Alpine juniorversenyzője.

A futamot végül Pourchaire nyerte Piastri és Drugovich előtt, Svarcman pedig a negyedik helyen ért célba. Csou az alternatív stratégiával az 5. helyre ért be, ráadásul a leggyorsabb kört is megfutotta, a további sorrend: Boschung, Lawson, Vips, Nissany, Verschoor.

A pontversenyben továbbra is Csou áll az élen, Piastri a második, Pourchaire pedig a harmadik pozícióban áll, tehát két újonc is ott van az egyéni pontversenyben az első háromban.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Mph
1 France Theo Pourchaire France ART Grand Prix 42 1:01'02.089     137.777
2 Australia Oscar Piastri Italy Prema Powerteam 42 1:01'04.983 2.894 2.894 137.668
3 Brazil Felipe Drugovich United Kingdom UNI-Virtuosi 42 1:01'16.350 14.261 11.367 137.243

Sainz nagyon dühös volt a monacói időmérő után...

Előző cikk Előzések döntöttek az első helyekről a vizes pályán zajló F2-es futamon!
Következő cikk Két Red Bull-junior volt a leggyorsabb az F2-es időmérőn, Piastri harmadik!