Onboard felvétel, ahogy Alonso letolja az ellenfelélt a pályáról Daytonában

Egy látványos videós felvétel arról, amikor Fernando Alonso keményen támadta, majd meg is előzte Hélio Castronevest.

#10 Wayne Taylor Racing Cadillac DPi: Renger Van Der Zande, Jordan Taylor, Fernando Alonso, Kamui Kobayashi

Art Fleischmann

A Forma-1 kétszeres spanyol világbajnok versenyzője tavaly állt először rajthoz Le Mans-ban, amit rögtön sikerült is megnyernie a Toyota LMP1-es gépével. Igaz, Alonsónak nem igazán voltak ellenfelei, mivel a japánok két autóján kívül nem volt gyári résztvevője az LMP1-es kategóriának.

Fernando azonban nagy sikernek tartja számon a sikerét, miután szerinte a privát ellenfelek is versenyképesek voltak, valamint a Toyota második autóját is le kellett győzniük ahhoz, hogy megnyerjék a legendás 24 órás futamot. Miután Monacóban is nyert már az F1-ben, csak az Indy 500-as serleg hiányzik a gyűjteményéből a hármas korona megszerzéséhez.

Az elmúlt hétvégén Daytonában hangolt az új idényére. A 24 órás verseny rövidebbnek bizonyult a heves esőzések miatt, de Alonso így is boldog lehetett, mert a csapata behúzta a győzelmet. Fernando teljesítménye pedig egészen kiemelkedő volt, különösen esős körülmények között, amikor a társaihoz képest úgy hajtott, mintha csak szárazon ment volna.

"Ezt a győzelmet nagyon nagyra tartom. Számomra sokat jelent, hogy ilyesfajta hosszútávú versenyeket nyerhetek ilyen ikonikus helyszíneken, mint Daytona is. Tavaly, amikor még nulla tapasztalatom és hátterem volt a hosszútávú versenyzésben, elég nagy dolognak számított. Jó időben jó helyen voltam, aminek külön örülök." - nyilatkozta Alonso az NBCSN-nek.

A csapat főnökét is lenyűgözte Alonso teljesítménye, de volt egy pont, ami mindenki számára egyértelművé tette, hogy a futamot meg kell szakítani.

"Fernando Alonso az egyik leglenyűgözőbb srác, akit valaha láttam. Amikor a rádióban azt hallottam a hangján, hogy tényleg fél, akkor hirtelen rájöttem... a versenyt le kell inteni!"

A Motorsport.com egy remek videós anyagot tett elérhetővé a rajongók számára, amiben Alonso és Hélio Castroneves csatáját nézhetjük meg. A 43 esztendős brazil látványos csatát vívott a riválisával, aki átlépte őt.