Nem tudott pontot szerezni Tóth László a Formula Renault hétvégi futamain

A 20 éves magyar pilóta végül nem tudott felülemelkedni az autó tempóhiányán, legjobb eredménye egy 16. hely a zandvoorti két futamról.

Tóth László, Bhaitech

Dutch Photo Agency

Egyik futamon sem volt reális lehetősége a pontszerzésre Tóth Lászlónak, a Bhaitech Racing magyar versenyzőjének a Formula Renault Európa-kupa idei szezonjának ötödik fordulóján, a hollandiai Zandvoortban, ahol az elmúlt hétvégén versenyzett a mezőny.

A tengerparton fekvő pályán, melyet részben felújítottak és átalakítottak, pályafutása során először állt rajthoz a 20 éves magyar pilóta, akinek azon túl, hogy meg kellett ismerkednie az aszfaltcsíkkal, más feladata is akadt, a Bhaitech versenyautói ugyanis nyers tempóban jelentősen elmaradtak az élmezőnyben küzdő riválisokétól, de – mint a hétvége során kiderült – valójában a középmezőnnyel sem tudták felvenni érdemben a versenyt.

A pénteki szabadedzések után így Tóthnak ezzel a tudattal kellett nekivágnia a szombat délelőtt rendezett időmérő edzésnek, valamint a délután öt órakor rajtoló első futamnak. A papírformát a változékony és jellemzően hűvös idő sem borította fel, a magyar versenyzőnek így a mezőny második felének végéről kellett rajtolnia, a 30 perc+ 1 körös futamon pedig szintén nem volt lehetősége arra, hogy feljebb tudjon kapaszkodni.

Fotó készítője: Dutch Photo Agency

A vasárnapi versenynap hasonlóan alakult a szombatihoz, a rajtpozíció ismét meghatározó volt, a futamon pedig látványosan szétszakadt a mezőny, Tóthnak pedig nem volt esélye előrébb jönni, a 16. helyen intették le.

Zandvoortban az első versenyt a francia Victor Martins nyerte, a másodikon pedig a brazil Caio Collet volt a győztes.

Az összetettben a bajnokság félidejében, öt forduló, azaz tíz futam után Martins áll az élen, megelőzve Collettet és a spanyol David Vidalest. Tóth László a monzai idénynyitón megszerzett hat pontjával változatlanul a 16. helyen áll.

A Formula Renault Európa-kupa mezőnye legközelebb két hét múlva, a Barcelona mellett elhelyezkedő Circuit de Catalunyán versenyez ismét.