Muller nyert Makaóban, Michelisz vezeti a bajnokságot

Yvan Muller nyerte meg a makaói hétvége első futamát a WTCR-ben Michelisz Norbert előtt, aki átvette a vezetést a bajnokságban. A dobogó harmadik fokára Kevin Ceccon állhatott fel. Esteban Guerrieri nullázott, így Michelisz előnye már közel 20 pont.

Norbert Michelisz, BRC Hyundai N Squadra Corse Hyundai i30 N TCR

Fotót készítette: Alexander Trienitz

A makaói futamot teljesen száraz körülmények között rendezték meg. A magyar rajongóknak bőven volt miért izgulniuk, mivel Michelisz Norbert az első sorból, annak második rajthelyéről vághatott neki a versenynek, így bőven volt esélye arra, hogy sok pontot szerezzen. A 8 körös futam rajtja tiszta volt, és Michelisz maradt a második helyen Muller mögött, valamint Priaulx előtt.

Sokat nem kellett várnunk arra, hogy balesetet láthassunk. A második körben hárman is kicsúsztak, de nem volt szükség piros zászlóra. A legrövidebbet Leuchter húzta, aki falba állt, de ki tudott tolatni, viszont visszaesett az utolsó helyre. Ekkor így nézett ki a TOP-10 sorrendje: Muller, Michelisz, Priaulx, Ehrlacher, Ceccon, Huff, Björk, Tarquini, Vervisch, Catsburg.

A 4. körben Ehrlacher esett vissza, és többen is elmentek a francia mellett, akinek gondjai voltak. Rövid idő alatt már a csak a 7. helyen állt. Michelisz először az 5. körben kezdett el nézelődni Muller mögött, aki nem tudott elhúzni. A magyar versenyző azonban nem akart túl nagy kockázatot vállalni, hiszen sok pontról volt szó, valamint a bajnoki címről. Az azonban egyértelműen látszott, hogy a magyar versenyzőnk gyorsabb volt a franciánál.

Fotó készítője: Alexander Trienitz

Egy körrel később Ma Quing Hua és Langeveld állt félre a 3-as kanyarban, ami miatt sárga zászlós figyelmeztetés volt érvényben. A két versenyzőnek így minden esélye elszállt a pontszerzésre, miközben Tassi Attila, a mezőny másik magyar pilótája a 18. helyen autózott Bennani mögött. A verseny előtt a bajnokságot vezető Guerrieri pedig kiállt a bokszba, feladván a viadalt, amivel nullázott, bár messze nem volt pontszerző helyen.

Végül Muller megtartotta az első helyét Michelisz és Ceccon előtt. Priaulx a végjátékban visszaesett a 6. helyre, így Björk és Huff is megelőzte, nemcsak az olasz dobogós. A TOP-10-ben végzett még Vervisch, Ehrlacher, Tarquini és Catsburg. Tassi a 18. helyen zárt. Norbi 18 ponttal vezet az argentin riválisa előtt a bajnokságban, ami nagyon jó hír.

Előző cikk Alonso nem sokra fog menni F1-es tapasztalatával a Dakaron saját bevallása szerint
Következő cikk Michelisz vezeti a bajnokságot az utolsó versenyhétvége előtt, Muller megérkezett