Mick Schumacher a második sorba kvalifikálta magát az F2 Magyar Nagydíjának időmérőjén

A Formula 2 világbajnoki éllovasa, Nyck de Vries végzett az élen egy remek esős kvalifikáción a Hungaroringen Luca Ghiotto előtt a sorozat aktuális szezonjának első eső sújtotta kvalifikációján.

Nyck De Vries, ART Grand Prix and Mick Schumacher, Prema Racing

Fotót készítette: Joe Portlock / Motorsport Images

A rendesen felázott pályán a Formula 2 kvalifikációja Nyikita Mazepin sikánban való megpördülésével kezdődött, és azonnal meg is állt, mivel az orosz autója leblokkolt a pálya közepén. Az újraindítás után az ART Grand Prix-től de Vries, és a Virtuosi Racingtől Ghiotti messze, több, mint két másodperccel maguk mögött hagyták a mezőnyt első etapukon, jól kitapasztalva a vizes pálya határait.

Azonban 13 perccel a vége előtt, épp, amikor de Vries kiállt a boxba, a DAMS versenyzője (és a Williams tesztpilótája), Nicholas Latifi 0,242 másodperccel a holland elé állt. Az utolsó öt percig nem történt változás, ám ekkor az utolsó etapját futó de Vries majd nyolc tizeddel Latifi elé vágott, majd Ghiotto érkezett meg a második helyre, két tizedes lemaradással.

Latifi korábbi idején nem tudott javítani, így meg kellett elégednie a harmadik hellyel, míg Mick Schumacher megközelítve legjobb F2-es időmérős helyezését, negyedik lett. A Carlinos Louis Deletraz szintén az edzés végén lépett előre ötödiknek, míg a Sauber és a Ferrari közös nevelése, Callum Ilott hatodik lett.

Mick Schumacher, Prema Racing

Fotó készítője: Joe Portlock / LAT Images

Bár Jack Aitken a Campos Racingtől utolsó körén az időmérő egyik legjobb szektoridejét mente, az utolsó kanyarban hibázott, így csak a hetedik hely az övé. A Honda utánpótlás-pilótája, Nobuharu Macusita a nyolcadik lett, annak ellenére (vagy éppen amiatt), hogy utolsó körében szinte átrepült a sikán kerékvetőin, míg a top 10-et két újonc, Anthoine Hubert és Guan Ju-Zsu zárták.

Az Alfa Romeo magyar F1-es eSport-versenyzője nem bír magával és a barcelonai aszfaltcsíkon is világrekordot futott, amivel ismét felhívta magára a figyelmet.

Előző cikk Schumacher: Amit apa elért, rendkívüli volt
Következő cikk Történelmi pillanat: Mick Schumacher F2-es versenyt nyert a Hungaroringen