Michelisz 44. az Autosport listáján

Az Autosport kiadta legjobb 50-es listáját a 2019-es eredmények alapján, a WTCR-bajnok Michelisz Norbert több F1-es versenyzőt előzve 44. helyet foglalja el az előkelő rangsorban.

Podium: Race winner Norbert Michelisz, BRC Hyundai N Squadra Corse Hyundai i30 N TCR

Fotót készítette: WTCR

Az Autosport kiadta 2019 50 legjobb autóversenyzőjének listáját, amelyen helyet kapott a magyar autósport legnagyobb sikerét elérő Michelisz Norbert is. Michelisz a hétvégén Malajziában szerezte meg a WTCR-bajnoki címét, miután nagyon izgalmas hajrában két időmérőt és futamot nyerve megtartotta első helyét Esteban Guerrierivel szemben.

Az argentin is befért az első ötvenbe, Michelisz idei legnagyobb riválisa 48. lett az Autosport listáján. Michelisz a 44. helyen előzi az F3 idei bajnokát, Robert Schwartzmant, míg a 43. helyezett a BTCC-bajnok Colin Turkington.

A lista első húsz helyezettje nem került nyilvánosságra, az F1-ből Michelisz biztosan előzi Pierre Gaslyt, aki az 50. lett, míg a magyar pilótát a 37. Kimi Räikkönen és a 31. Nico Hülkenberg előzi a száguldó cirkuszból.

Az FIA és az Autosport által is az év újoncának választott Alex Albon a 25., míg a nehéz évet záró négyszeres világbajnok a 24. helyen végzett. Mindkettejüket előzi a szintén újonc Lando Norris, aki nagy segítség volt a McLaren számára a negyedik hely megszerzésében.

Az Autosport profilja Michelisz kapcsán megemlíti, hogy gamerként kezdte karrierjét, és hogy első sikereit Zengő Zoltán csapatában érte el. A magyar versenyző érdemei kapcsán kiemelik, hogy tíz éve van a sorozat élvonalában, és minden évben nyert futamot.

A Hyundai támogatásával idén volt a legversenyképesebb Michelisz, akit nagy hiba volt előzetesen lebecsülni. Az Autosport szerint Michelisz a helye a listán a felismerése annak, hogy folyamatosan vannak alábecsült versenyzők a legmagasabb szférában is.

Michelisz a hétvégi sikerrel a magyar autósport legnagyobb sikerét aratta.

Lewis Hamilton és Valentino Rossi a múlt héten egy napra gépet cserélt, és mindketten kipróbálhatták a másik királykategóriában magukat.

Előző cikk Ferrari: Nagy elvárásaink vannak Schumacherrel szemben
Következő cikk Alfa Romeo: Nem tesztel velünk Schumacher 2020-ban