Mazepin a 14. helyről nyert az F2-es mugellói főfutamon, Schumacher az élre állt a pontversenyben!

Ismét végtelenül izgalmas Formula 2-es futamot láthattunk, ahol ezúttal Mugellóban versenyzett a mezőny. A safety carral is tarkított főfutamon végül az alternatív stratégiát választó, a 14. helyről rajtoló Nikita Mazepin győzött, Mick Schumacher pedig az ötödik helyével átvette a vezetést a pontversenyben.

Nikita Mazepin, UNI-Virtuosi

Charles Coates / Motorsport Images

A Forma-1-es időmérőt követően jött a toszkán főverseny a Formula 2-ben, amelyet a dán Christian Lundgaard kezdhette meg az élről, mögötte Ticktum, Ilott, Armstrong, Drugovich és Daruvala következett. A bajnoki címre esélyes Shwartzman 9., Mick Schumacher pedig 15. lett a tegnapi időmérőn.

Lundgaard az élen maradt a rajtnál, Ticktum tartotta a második helyét, Ghiotto pedig egészen a harmadik helyig jött fel. Ilott és Shwartzman rajtja viszont rosszul sikerült, a brit a hetedik, az orosz a tizenkettedik helyig esett vissza, Schumacher pedig a 13. helyért küzdött a Renault-junior Zhouval. Tsunoda a kilencedik helyen állt.

Lundgaard nem tudott ellógni az élen, Ticktum közel maradt hozzá, 1 másodperc körül alakult a különbség kettejük között. Az élmezőnyből Lundgaard jött ki először a bokszba, miközben Ticktum és Ghiotto az első helyért csatázott.

A 9. körben Ghiotto egy bátor manőverrel megelőzte Ticktumot és az élre állt. Az olasz egy kisebb előnyt is ki tudott építeni a brit előtt, majd egyszerre jöttek be a bokszba a 10. körben. Eközben a nagy felzárkózást produkáló, de kiállást ekkor még nem teljesítő Ilott állt az élre. Virtuálisan Lundgaard maradt az élen, hiszen Ticktum és Ghiotto mögé jött vissza – Ticktum kiállása gyorsabb volt, így Ghiotto elé került.

Ilott szénája sem állt rosszul, mivel a kiállása teljesítése után Ticktum elé jött ki, azonban a Ferrari-junior nem tudta megtartani a pozícióját. Nem sokkal később Ghiotto is elment Ilott mellett. Ghiotto pedig nem adta fel a harcot, és Ilott megelőzése után Ticktumot is megelőzte.

Shwartzman technikai problémára panaszkodott, emiatt vesztett is néhány pozíciót, és hiába rajtolt a kemény keveréken, meglehetősen hamar kiállt a bokszba, majd a 20. helyre állt vissza. Az első 8 helyen ekkor olyan versenyzők álltak, akik még nem voltak kint a bokszban. A 18. körben ki is állt a versenyből Shwartzman.

A futamot nagyon sokáig Mazepin vezette, majd a 22. körben kijött az orosz versenyző. Eközben Tsunoda megelőzte Ilottot, így 12 körrel a verseny vége előtt Lundgaard, Ghiotto, Ticktum, Tsunoda, Ilott, Armstrong volt a top-6 sorrendje, Schumacher pedig a 13. helyen állt.

A 22. körben Alesi is kiesett, miután fehér füst kezdett szállni az autójából, majd VSC-s fázis lépett érvénybe, később pedig indokoltnak látták a safety car beküldését is. Ekkor Lundgaard, Ghiotto, Ticktum, Tsunoda, Ilott, Aitken volt az élmezőny állása.

Mick Schumacher, Prema Racing

Fotó készítője: Charles Coates / Motorsport Images

7 körrel a leintés előtt bejött a safety car. Az újraindításnál pedig jött a káosz: Tsunoda összeért Ticktummal, amelyből a brit jött ki rosszabbul, ennek a következményeképp pedig Aitken, Zhou és Schumacher ért össze, előbbi két versenyző pedig feladta a versenyt. Ezután ismét bejött a safety car, Ilott pedig a bokszba jött be új első szárnyért.

Az új safety caros fázisnál már Lundgaard, Ghiotto, Mazepin, Tsunoda, Deletraz, Schumacher volt a top-6 sorrendje, amikor már 4 pilótának fel kellett adnia a versenyt. Amikor ismét kijött a safety car, már csak 3 kör volt hátra.

A dráma pedig nem maradt el: Mazepin állt az élre, majd Ghiotto és Lundgaard következett, Drugovich a negyedik, Deletraz az ötödik, Tsunoda a hatodik helyen állt, Schumacher pedig a hetedik pozícióba esett vissza.

Lundgaard a harmadik helyet sem tudta megtartani: Drugovich és Deletraz is megelőzte őt. Schumacher 2 körrel a futam vége előtt megelőzte Tsunodát, így visszaszerezte a 6. helyet. Az előzések sora itt még nem állt meg, végül Mazepin, Ghiotto és Deletraz állhatott fel a dobogóra.

Pontszerző helyen ért még be Drugovich, Schumacher, Lundgaard, Vips, Markelov, Armstrong és Daruvala, és mivel Ilott és Shwartzman ma pont nélkül maradt, Schumacher pedig 10-et gyűjtött, a német átvette a vezetést az F2-es pontversenyben.

Az F2 fordított rajtrácsos futamát majd Markelov kezdheti meg az élről vasárnap délelőtt.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Pont
1 Russian Federation Nikita Mazepin United Kingdom Hitech Racing 33 59'22.869     25
2 Italy Luca Ghiotto United Kingdom Hitech Racing 33 59'27.329 4.460 4.460 18
3 Switzerland Louis Deletraz Czech Republic Charouz Racing System 33 59'27.388 4.519 0.059 15
4 Brazil Felipe Drugovich Netherlands MP Motorsport 33 59'27.729 4.860 0.341 12
5 Germany Mick Schumacher Italy Prema Powerteam 33 59'28.243 5.374 0.514 10
6 Denmark Christian Lundgaard France ART Grand Prix 33 59'30.694 7.825 2.451 8
7 Estonia Jüri Vips France DAMS 33 59'31.222 8.353 0.528 6
8 Russian Federation Artem Markelov Germany HWA AG 33 59'33.041 10.172 1.819 4
9 New Zealand Marcus Armstrong France ART Grand Prix 33 59'33.303 10.434 0.262 2
10 India Jehan Daruvala United Kingdom Carlin 33 59'33.532 10.663 0.229 1

A Forma-1 új hivatalos játékának legnagyobb újítása a „My Team” mód lesz, amin belül lehetőségünk adódik egy 11. F1-es csapat irányítására, melyet szinte a végtelenségig a saját arcunkra szabhatunk.

Előző cikk A McLaren vinné Perezt… az IndyCarba
Következő cikk Dráma! Piastri az F3-as bajnok, Sargeant már a második kanyarban kiesett!