Leclerc zseniális manőverrel ugrott az élre, majd meg is nyerte az F3 futamát

Arthur Leclerc győzelmével zárult a Holland Nagydíj vasárnapi sprintfutama. A monaciói pilóta zseniális előzéssel ragadta magához a vezetést a rajtot követően, majd eredményesen védekezett Sargeant támadásaival szemben, akinek meg kellett elégednie a 2. hellyel.

Arthur Leclerc, Prema Racing

Jerry Andre / Motorsport Images

A fordított rajtrácsnak köszönhetően Amaury Cordeel várhatta az élről az F3 sprintfutamának vasárnapi rajtját, mellőle Logan Sargeant, míg mögülük Charles Leclerc testvére, Arthur Leclerc indulhatott a Prema színeiben.

A 24 körös futam rögtön nagy izgalmakat hozott, hiszen Arthur Leclerc zseniális manőverrel, a külső íven utasította maga mögé az élen álló kettőst. Sergeant azonban rögtön támadásba lendült, és a célegyenes végén majdnem bebújt a monacói mellé, ám végül a visszaelőzésre nem került sor.

Cordeel volt a nagy vesztese a rajtnak, aki jó néhány pozíciót visszaesett az élről, majd néhány kanyarral később meg is pördült. A visszajátszásokból nem derült ki, hogy meglökték-e a pilótát, vagy ő maga hibázott.

Leclerc és Sargean a 4. körre egy kis előnyt kiépített az élen, de határozottan a Prema-pilóta diktálta a tempót, sorra futotta meg a leggyorsabb köröket. Az amerikai aztán az 5. körben újra elszánta magát a támadásra: kívülről akarta megelőzni az élen álló riválisát, ám végül lesodródott, és kénytelen volt visszasorolni a 2. helyre.

Azt már a verseny első harmadában látni lehetett, hogy nagyon nehéz előzni a pályán, a legideálisabb helyzetet erre a célegyenes adta, Sargeant pedig folyamatosan nyomás alatt tartott a monacóit, aki el is fékezte magát, de meg tudta tartani a vezetést.

A párharcuknak köszönhetően az üldözőik fel tudtak zárkózni rájuk, Iwasa és Crawford érkezett nagy lendülettel, utóbbi viszont láthatóan kicsit gyorsabb volt csapattársánál. A középmezőnyben Hauger ugrott előre négy helyet, a bajnokság éllovasa a 8. helyen haladt 15 körrel a vége előtt.

Hauger a futam második felében is remek tempót produkált, megfutotta a leggyorsabb kört, majd Martins mellé bújt be, aki keményen védekezett, a norvég pedig kicsúszott a pályáról és Novalak mögé esett vissza.

A 16. körben Hoggard csapódott neki a szalagkorlátnak, ezt követően pedig rögtön a pályára küldték a biztonsági autót. A visszajátszásokból kiderült, hogy a versenyző Yeany autójával ütközött, aki szintén kiállni kényszerült.

20. körben a biztonsági autó elhagyta a pályát, Leclerc azonban megtartotta a vezetését. Iwasa majdnem feljött a 2. helyre, azonban Sargeant sikeresen megvédte a pozícióját. Hauger ismét Martins mögött találta magát, a célegyenesesben pedig a belső íven bebújt riválisa mellé.

Zseniális pillanatok következtek, az első szektorban végig fej-fej mellett haladt a két versenyző, ám végül a Prema-pilóta sikeresen átvette a 7. helyet. Ezt követően más jelentősebb helycsere már nem történt. A futamot tehát Arthur Leclerc nyerte meg Sargeant előtt, a 3. helyre pedig Iwasa ért oda.

Egy Hamilton rajongó 1600 fontot költött arra, hogy üzenjen a Verstappen-rajongóknak…

Előző cikk Zandvoortban is Haugeré a pole, David Schumacher eddigi legjobb eredményével 2. az F3 időmérőjén
Következő cikk Martins első győzelmét szerezte az F3-ban, a bajnoki éllovasok betliztek