Leclerc 18 helyet javított, Szmoljar hatalmas csatában nyert az F3 első francia futamán!

A Forma-3 első francia sprintfutama hatalmas izgalmakat és csatákat hozott, amelyben végül Alekszander Szmoljar került ki győztesen, Arthur Leclerc pedig a 30. helyről indulva a 12. helyig zárkózott fel.

Alexander Smolyar, ART Grand Prix

Fotót készítette: Mark Sutton / Motorsport Images

Szombat délelőtt került sor a Forma-3 franciaországi első sprintversenyére. Ezúttal nem tudott jelen lenni a koronavírus-fertőzése miatt Tóth László, de a fiatal magyar reméli, hogy a következő, ausztriai fordulóban már ott lehet a rajtrácson.

Az élről Calan Williams rajtolhatott, majd David Schumacher, Sargeant, Correa, Ivasza és Szmoljar következett, mivel a tegnapi időmérő legjobb 12 helyezettje foglalhatta el az első hat sort, fordított sorrendben. Ennek értelmében a pole-t megszerző Vesti a 12. helyről várhatta a lámpák kialvását.

A pontversenyt vezető Hauger a 11. helyről indulhatott, Charles Leclerc testvére, Arthur Leclerc összetörte a kocsiját, így az utolsó helyről rajtolt, a Tóth Lászlót helyettesítő Chovet pedig a 25. rajtkockára állhatott fel.

Schumacher rajtja messze nem sikerült tökéletesen, visszaesett az ötödik helyre, az első négy sorrendje pedig Williams, Sargeant, Ivasza, Correa volt, majd VSC-s fázis lépett érvénybe Hoggard kiesése miatt.

Az újraindítást követően Schumacher további pozíciókat vesztett, Sargeant pedig egy szép manőverrel átvette a vezetést, ráadásul Ivasza is megelőzte Williamst. 11 körrel a futam vége előtt Ivasza autózta körbe Sargeantet, ezzel az élre állt a japán.

A verseny felénél Ivasza, Sargeant, Williams, Szmoljar, Martins, Correa volt a top 6 állása, Hauger és Vesti a 10.-11. helyen autózott, Leclerc pedig már a 16. helyen állt a 30.-ról indulva. Szmoljar végül 7 körrel a vége előtt előzte meg Williamst, így a harmadik helyre jött fel.

Szmoljar nem érte be ennyivel, és Sargeant és Ivasza mellett is elment, az orosz pilóta az élre állt, Martins pedig feljött a második pozícióba. Ivasza a pályán kívüli előzése miatt 5 másodperces büntetést kapott, ezzel gyakorlatilag elbúcsúzhatott az élmezőnytől.

Martins nagy csatában átvette a vezetést Szmoljartól az utolsó körökben, de az orosz a legutolsó körben vissza tudta venni a vezetést, ezzel Martins és Williams előtt győzött. A negyedik Sargeant, az ötödik Novalak, a hatodik Correa lett.

Ivasza az időbüntetés miatt nyolcadik lett, Hauger a 9. helyig zárkózott fel, Leclerc végül a 12. lett, Vesti pedig az utolsó körökben a 15. pozícióig csúszott vissza, így közvetlenül Schumacher előtt végzett.

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Mph Pont
1 Russian Federation Alexander Smolyar France ART Grand Prix 20 -       15
2 France Victor Martins Netherlands MP Motorsport 20 0.600 0.600 0.600   12
3 Australia Calan Williams Switzerland Jenzer Motorsport 20 1.200 1.200 0.600   10

Vettel az ütközéséről: „Kifogott rajtam a szél…”

Előző cikk Tóth Lászlónak ki kell hagynia az F3 francia versenyhétvégéjét
Következő cikk Doohan győzött a vizes pályán rendezett F3-as futamon, Leclerc ismét nagyot ment!