Le Mans: Toyota-dráma az élen, óriási defekt az LMGTE Pro-ban

Elvesztette a vezetést a 2022-es Le Mans-i 24 órás versenyen a #7-es Toyota, amit a testvércsapatuk kaparintott meg, miközben az egyik esélyes szinte teljesen lebontotta az autóját az LMGTE Pro kategóriában.

A #7-es Toyota, ami szerencsésebb bokszkiállásoknak köszönhetően előzte meg a #8-as autót, Jose Maria Lopezzel a volánnál közel 15 másodperccel vezetett a testvérautójuk előtt, amikor váratlanul megállt alatta a GR010, ami az első nagyobb technikai hibája volt a japán márkának az idei Le Mans-on.

Lopez újra tudta indítani az autót, és bevánszorgott a bokszutcába, és folytatni is tudták a versenyt, ámbár közel 2 körös hátrányban a #8-as autóval szemben, ahol Brendon Hartley ült ekkor a volánnál.

A harmadik helyen álló #708-as Glickenhaus lemaradása így is további 4 kör a két Toyotához képest, miután egy hátsó szárny cserével nagyon sok időt veszítettek. A #709-es Glickenhaus 9, az Alpine pedig összetettben is csak a 17., miután megbízhatósági problémák sora hátráltatta őket.

Az LMP2-es kategóriát a #38-as JOTA autó vezeti, akik a gentleman driver Roberto Gonzalessel is az élre álltak Antonio Felix da Costával. A második helyen az Orlen Prema áll, jelenleg Robert Kubicával a volánnál.

LMGTE Pro-ban a végső győzelemre is esélyes gyári #92-es Porschével egy elfékezés és kavicságylátogatás után Michael Christensen defektet kapott a Mulsanne egyenesben, ami az autójának elejéről teljesen letépte a borítást. Pár perccel később a #75-ös Iron Lynx Ferrari hasonló defektet kapott a Porschéhoz, ami lebontotta a Ferrari elejét is.

Az LMGTE Pro kategóriát így ismét a #64-es Corvette vezeti Alexander Simsszel, 18 másodperccel az #51-es Ferrari és Daniel Serra előtt.