Le Mans, Hyperpole: Az utolsó pillanatban dőlt el az első rajtkocka sorsa!

Kevin Estre a Porschét juttatta a pole pozícióba a Le Mans-i 24 órás versenyen a csütörtök esti Hyperpole végén futott körével.

#6 Porsche Penske Motorsport Porsche 963: Kevin Estre, Andre Lotterer, Laurens Vanthoor

Fotót készítette: Marc Fleury

Estre volt az utolsó a hiperautók közül, aki áthaladt a célvonalon, 3:24.634-gyet futott a hatos számú gyári Porsche Penske 963-mal, 148 ezreddel megelőzve a félórás edzés nagy részében álló, Sebastien Bourdais által vezetett hármas számú Cadillacet.

Az elején még Bourdais állt az élre egy 3:25.294-es körrel a Chip Ganassi által külön Le Mans-ba nevezett autóval, majd a pályán maradt és tudott javítani is, 3:24.816-ra. A második etapjára készült mindenki, amikor Dries Vanthoor az Indianapolis előtt a falba csapódott, így piros zászló következett és az első időmérőn az élen végző 15-ös rajtszámú BMW M Hybrid V8-as kiszállt a pole-ért zajló küzdelemben.

Az újraindítás után Bourdais nem hajtott ki a pályára, feltételezve, hogy a fennmaradó nyolc percben már senki nem veszi el az első helyet a Cadillactől. Alex Lynn javított a másik, kettes számú V-Series.R-ben, így két Cadillac állt az első két helyen, azonban Estre beleköpött a levesükbe az utolsó pillanatban futott körével és a Porsche számára hozta el az első rajthelyet.

A Ganassi két Cadillacje így a második és harmadik helyről indulhat, a két gyári Ferrari előtt. Alessandro Pier Guidi volt a gyorsabb a két 499P közül, az 51-es gép lett a negyedik, négy tizedmásodperccel előzte meg Antonio Fuocót. Az egyetlen, a Hyperpole-ba jutott Alpine A424 lett a hatodik Paul-Loup Chatin révén, ő egy másodperccel volt lassabb Estrénél.

Mivel a Jota még mindig dolgozik a szerda esti szabadedzésen Callum Ilott által rommá tört 12-es számú Porsche 963 LMDh-n, csak hét autó indult el az időmérő utolsó szakaszában, a Jota Porschéi közül az első lesz majd a hetedik, míg a Vanthoor által összetört BMW a nyolcadik.

#14 AO by TF Oreca 07: Gibson: Pj Hyett, Louis Deletraz, Alex Quinn

Az LMP2-ben Louis Deletraz hódította el a pole-t, brilliáns, 3:33.217-es körével a 14-es számú AO by TF ORECA-GIBSON 07-tel, mely a Pro-Am alosztályban szerepel. Ez a kör hat tizeddel jobb, mint az IDEC Sport által indított 28-as számú autó Job van Uiterttel a volánnál, míg a harmadik helyen szintén egy Oreca, a 65-ös számú végzett a volt Forma-1-es pilóta, Olivier Panis csapatából, ezt Mathias Beche vezette.

Deletraz már akkor az élen állt, amikor Vanthoor balesete miatt megállították az edzést, de a svájci versenyző az utolsó körén még gyorsabb tudott lenni, így bebiztosította helyét a középső osztály élén. A szerdai első szakaszt az élen záró Malthe Jakobsen nem tudott javítani az utolsó percekben, így a Cool Racing 37-es számú autója a nyolc résztvevőből a hatodik lett.

Az LMGT3 osztályban közben Brendon Iribe az Inception Racingből hozta be első helyre autóját, hiába rontotta el legjobb körét az utolsó sikánból kifelé megpördülve. A végén így is nyolc tizeddel utasította maga mögé a 70-es számú McLaren 720S GT3-ban a bajnokságot vezető Aljakszandr Malikint, aki a Manthey PureRxcing 92-es rajtszámú Porsche 911 GT3 R-ében ült.

A harmadik helyen Giacomo Petrobelli mindössze egy századmásodperccel maradt le Malikin mögött a JMW Motorsport 66-os rajtszámú Ferrari 296 GT3-asával, azaz az első háromban két olyan autó is szerepel, melyek nem a WEC rendszeres résztvevői. A teljes sorrendet alább megnézhetitek, a további menetrendet pedig ezen a linken éritek el.