Jack Doohané az év első F2-es pole-pozíciója!

A Red Bull akadémiájától az Alpine-hoz igazoló Jack Doohan szerezte meg a 2022-es Formula 2-es szezon első pole-pozícióját Bahreinben Théo Pourchaire előtt.

Jack Doohan, F2

Fotót készítette: FIA Formula 2

Még el sem kezdődött rendesen az időmérő, azonnal meg kellett szakítani piros zászlóval: az újonc Ajumu Iwasza pörgött meg a kivezető körén, és bele is ragadt a kavicságyba, szimulálva Nyikita Mazepin első Forma-1-es versenyének alakulását.

Az így késve induló 30 perces időmérőn a Virtuosihoz igazoló, a harmadik F2-es futamán induló Jack Doohan szerezte meg a pole-pozíciót, miután tavaly elbukta a bajnoki címért folytatott csatát Dennis Haugerrel szemben.

A második helyet a Sauber-junior Théo Pourchaire szerezte meg, míg a harmadik helyet Jüri Vips, aki így a legjobb eredményt elérő Red Bull-junior lett a mezőnyben. Jól kezdte az első teljes F2-es szezonját a Williams-junior Logan Sargeant a 4. hely megszerzésével.

A harmadik sort Ralph Boschung, és az idei szezon egyik nagy esélyesének tartott Liam Lawson alkotja, és egészen negyedik sorig kell mennünk, hogy találkozzunk az első Prema pilótával: Jehan Daruvala a 7. helyet szerezte meg.

Nem ilyen bemutatkozásról álmodozott a 2021-es F3-as bajnok, Dennis Hauger sem: a Premával csak a 15. helyre kvalifikálta magát a norvég fiatal, ahogyan borzasztó időmérőt tudhat maga mögött a Mercedes-junior Frederik Vesti is: a dán fiatal legjobb köridejét pályaelhagyás miatt eltörölték, így csak a 19. helyről várhatja majd a vasárnapi főfutamot.

A holnapi fordított rajtrácsos futamon Felipe Drugovich rajtolhat majd az élről, amit az F1-es időmérő után, magyar idő szerint 17:40-től tartanak majd.