Jack Doohan szerezte a pole-pozíciót az F2 hungaroringi időmérőjén

Jack Doohan óriási előnnyel szerezte meg az F2 hungaroringi fordulóján a pole-pozíciót, az ausztrál pilótának be sem kellett fejeznie az utolsó körét ahhoz, hogy legyőzze Victor Martins-t és Frederik Vestit.

Mick Doohan and son Jack Doohan

Míg az F3-as időmérő elején még a Forma-1-es első szabadedzést megszakító esőből maradt víz a pályán, és az meg is viccelte a kvali elején az F3-as mezőnyt, az F2-es időmérő kezdetére már teljesen felszáradt a Hungaroring.

Ettől függetlenül azonban nem nyugodhatott meg teljesen a mezőny, ugyanis egy második vihar volt kialakulóban a pálya fölött, így a bajnoki pontverseny második helyezettjének, Theo Pourchaire-nek különösen fájt, hogy miközben a pontversenyt vezető Frederik Vesti az élre állt az első körével, az ő próbálkozását eltörölték a 11-es kanyar elrontása után.

Pourchaire-nek azonban óriási szerencséje volt: a második próbálkozását, amellyel a harmadik helyre jött fel csapattársa, Victor Martins mögé, még időben be tudta fejezni azelőtt, hogy Roman Stanek balesete miatt beintették volna a piros zászlót.

A Hungaroring sportbírói azonban ismét kiváló munkát végeztek, és másodpercek alatt eltolták az összetört Tridentet, így a mezőny még azelőtt visszatért a pályára, hogy a potenciális eső miatt véget ért volna az időmérő.

Az időmérő újraindítása után Jack Doohan megállíthatatlan volt, és eggyel kevesebb mért körrel is megszerezte a pole-pozíciót Victor Martins és Frederik Vesti előtt. Az 52 ezredes különbség az élen csalóka, ugyanis Doohan két lila szektor után a gumikat kímélve be sem fejezte inkább a legutolsó mért körét. A fordított rajtrácsos pole-pozícióból Kush Maini rajtolhat majd szombat délután 14:15-kor.

Előző cikk Prema 1-2 az F3 magyarországi időmérőjén, Williams-junior az élen
Következő cikk A szombati motorsport-program: F1-es időmérő és sprintek a Hungaroringen