IndyCar: Kirkwood egy hajszállal nyert Nashville-ben a piros zászlóval megszakított futamon

Az IndyCar mezőnye harmadjára látogatott el Nashville utcáira az igencsak egyedi kialakítású aszfaltcsíkra, a korábbi évekkel ellentétben most azonban nem volt akkora káosz, kivéve a verseny legvégét. A kockás zászló végül pedig Kyle Kirkwoodot intette le elsőként.

Kyle Kirkwood, Andretti Autosport Honda

Az Andretti Autosport versenyzője ezzel idei és karrierje második sikerét aratta a sorozatban, miután az év első részében Long Beachen is győzni tudott. A célban Kirkwood előnye csupán hét tized volt a pole-ból rajtoló Scott McLaughlin előtt, aki zsinórban a második évben maradt le csupán méterekkel az első helyről.

A harmadik helyen a bajnokságot vezető Alex Palou ért célba, akinek nagy szerencséje volt a futam végi káosszal. Megmenekülésének köszönhetően azonban megint növelte előnyét a pontversenyben, hiszen a közvetlen riválisai mögötte értek célba.

A rajtnál tehát McLaughlin vezette fel a mezőnyt, a második pozícióból pedig Pato O’Ward indulhatott. Az első öt helyezett mind a lágyabb keveréken kezdte a futamot, így Romain Grosjean volt az első a hatodik helyen, aki a keményebb Firestone-abroncsokra szavazott.

Maga a start viszonylag szépen zajlott, nem történtek nagy ütközések, így a mezőny viszonylag hamar lenyugodott. Pozíciócserék persze azért voltak, a 13. körben viszont jött a futam első sárga zászlós periódusa, miután David Malukas autójáról egyszerűen lejött a hátsó szárny. Érdekes módon az élmezőnyből viszont csak Palou volt az, aki ezt kihasználva kiállt kereket cserélni.

A spanyol ezzel a 22. helyre esett vissza, ráadásul az autójába sem tankoltak annyi benzint, mint amennyit szerettek volna. Ekkor azonban még nem lehetett tudni, hogy ez egy nagy húzás a Chip Ganassi részéről, vagy inkább egy nagy mellényúlás. A verseny aztán a 16. körben indult újra, a harmadik helyről rajtoló Colton Herta viszont csúnyán pórul járt.

Többször is meglökték őt belülről, emiatt pedig az autója eltalálta a falat és összeszedett némi sérülést is. Egészen a hatodik helyig esett vissza, egy ponton pedig a pályát is át kellett vágnia, mert nem volt hová mennie. Az incidens után kénytelen volt kiállni a bokszba, és csak a 25. pozícióban csatlakozott vissza a mezőnybe, így az ígéretesen induló futamának lényegében hamar vége volt.

McLaughlinnak ezek után sikerült némi előnyt kiépítenie az élen O’Ward előtt, akit ekkor már Grosjean és Kirkwood üldözött. A mexikói a 9-es kanyarban el is fékezte magát a kopott abroncsain, aminek következtében két pozíciót veszített. McLaughlin a 25. körben állt ki kerékcserére, így Grosjean vette át a vezetést.

A francia egészen a 28. körig bírta, és az élmezőny tagjainak többségével együtt állt ki szervizelésre. Ezen a ponton tulajdonképpen Palou volt a futam tényleges vezetője, hiszen ő teljesen más taktikán volt, mint a többiek. A 80 körös versenytáv felénél tehát Palou vezetett Kirkwood, Grosjean és McLaughlin előtt.

A bajnoki éllovas aztán a 45. körben állt ki ismét kereket cserélni, és hiába tankolták tele az autóját, kérdéses volt, hogy el tud-e menni a futam végéig további kiállás nélkül. Az élen eközben Grosjean elfékezte magát, így McLaughlin vette át a második helyet.

Miután aztán mindenki megejtette utolsó cseréjét, némileg átrendeződött az élboly sorrendje. Kirkwood került az élre mögötte McLaughlinnal és a benzint spóroló Palouval. Grosjean eközben túlságosan is elnyújtotta az előző etapját, így túl sok időt bukott, ami miatt több pozíciót is veszített, és lényegében kiszállt a győzelemért folyó küzdelemből.

10 kör volt még hátra a versenyből, amikor már úgy tűnt, hogy Palounak mindenképpen ki kell állnia még egyszer. Szerencséjére azonban a most debütáló Linus Lundqvist falnak csapta autóját, így jött a sárga zászló. Hét körrel a vége előtt újraindították a versenyt, de nem tartott sokáig a dolog, mivel Felix Rosenqvist, Agustin Canapino és Benjamin Pedersen egymásnak mentek a 11-es kanyarnál.

Herta szintén a falnak ütközött, és az autója végzetes sérüléseket szenvedett, így már nem folytathatta a versenyt, amelyet a kevés hátralévő kör és a hosszú mentési munkálatok miatt inkább piros zászlóval szakítottak félbe.

Négy körrel a vége előtt aztán ismét zöld utat kapott a mezőny, de az élmezőnyben már nem változott a sorrend. Rendkívül szoros volt ugyan, de mindenki tartotta a helyét, ami azt jelentette, hogy Kirkwood nyert McLaughlin és Palou előtt, akinek a megszakítások révén sikerült tankolás nélkül túlélnie az utolsó köröket.

A negyedik és ötödik helyen Palou két legközelebbi bajnoki riválisa, Josef Newgarden és Scott Dixon végzett. Ez volt tehát az izgalmas nashville-i forduló, a bajnokság pedig most szünet nélkül megy tovább, hiszen most szombaton máris újabb versenyt rendeznek az indianapolisi épített aszfaltcsíkon.

Íme a Nashville GP teljes végeredménye:

Driver Info

Helyezés Versenyző # Kör Idő Intervallum Mph Kerékcsere Pont Kiesés
1 United States K. Kirkwood Kyle Kirkwood Andretti Autosport 27 80 1:58'02.3028   85.396 3 53
2 New Zealand S. McLaughlin Scott McLaughlin Team Penske 3 80 +0.7633 0.7633 85.387 3 42
3 Spain A. Palou Alex Palou Chip Ganassi Racing 10 80 +1.7221 0.9588 85.375 3 36
4 United States J. Newgarden Josef Newgarden Team Penske 2 80 +3.1416 1.4195 85.358 3 32
5 New Zealand S. Dixon Scott Dixon Chip Ganassi Racing 9 80 +4.1655 1.0239 85.346 3 30
6 France R. Grosjean Romain Grosjean Andretti Autosport 28 80 +5.9518 1.7863 85.324 3 29
7 Sweden M. Ericsson Marcus Ericsson Chip Ganassi Racing 8 80 +6.4148 0.4630 85.319 4 27
8 Mexico P. O'Ward Patricio O'Ward Arrow McLaren 5 80 +6.6966 0.2818 85.315 3 24
9 Denmark C. Lundgaard Christian Lundgaard Rahal Letterman Lanigan Racing 45 80 +8.0168 1.3202 85.299 4 22