Így lehet már a hétvégén F2-es bajnok Mick Schumacher

Bár jövő héten is rendeznek Formula 2-es fordulót Bahreinben, azonban a Ferrari-junior Mick Schumacher már ezen a hétvégén bebiztosíthatja a bajnoki címét a Forma-1 előszobájának számító sorozatban.

Mick Schumacher, Ferrari Driver Academy

Fotót készítette: Ferrari

Mick Schumacher 2018-ban az F3 európai szériájának bajnoka lett, 2019-ben pedig már a Formula 2-ben versenyezhetett. Az első idény viszont nem sikerült tökéletesen a fiatal német szempontjából: összetettben a 12. lett, dobogóra pedig csak egyszer állhatott – igaz, akkor győzni is tudott: a hungaroringi sprintversenyen nyert a hétszeres világbajnok fia.

A második F2-es éve már sokkal jobban alakul: két fordulóval és négy versennyel a szezon vége előtt vezeti a pontversenyt, és akár már ezen a hétvégén bajnokká válhat – ezt viszont nem lesz könnyű elérnie, hiszen nem csak a saját eredményeitől függ, hogy ez sikerül-e neki.

Mick Schumacher jelenleg 191 ponttal a neve mellett áll a pontverseny élén, a második Callum Ilott lemaradása 22 pont, míg Juki Cunoda, Christian Lundgaard és Robert Svarcman és Nyikita Mazepin 44, 46, illetve 51-51 pontra van a német versenyzőtől.

Az utolsó fordulóban maximum 49 pontot szerezhet egy versenyző, ez pedig azt jelenti, hogy Schumachernek legalább 27 ponttal kell többet gyűjtenie Ilottnál, amire idén eddig még nem volt példa – Belgiumban 26 ponttal szerzett többet Ilottnál Schumacher.

Cunoda és Lundgaard matematikai esélyeinek megszüntetéséhez a Prema versenyzőjének a japánnál 5, a dánnál pedig 2 ponttal kell többet szereznie, Svarcmanhoz és Mazepinhez képest pedig nem veszthet 2 pontnál többet az első bahreini hétvégén.

A Formula 2 e heti menetrendje erre a linkre kattintva érhető el, az időmérőt és a két versenyt pedig élőben közvetíti az M4 Sport.

Perez egyértelművé tette, mit csinál, ha nem szerez F1-es ülést jövőre…

A Forma-1 új hivatalos játékának legnagyobb újítása a „My Team” mód lesz, amin belül lehetőségünk adódik egy 11. F1-es csapat irányítására, melyet szinte a végtelenségig a saját arcunkra szabhatunk.

Előző cikk Nem semmi jelenet: kiesett a kormány a helyéről az egyik makaói versenyen! (videó)
Következő cikk Ilott nyerte az F2-es időmérőt, Schumacher csak a 10.!