Hubert a kórházig sem juthatott el a súlyos sérülései miatt

Anthoine Hubert sérülései olyan súlyosak voltak, hogy már a pálya orvosi központjában fel kellett adnia a küzdelmet, miközben az F1-es versenyt több okból kifolyólag sem lehetett törölni.

Anthoine Hubert, ART Grand Prix

Andrew Ferraro / Motorsport Images

Anthoine Hubert szombaton hunyt el egy nagyon tragikus balesetben, amikor az autója egyszerűen kettészakadt, miután a társa, Juan Manuel Correa nagy sebességgel, körülbelül 270 km/órával belerohant. Hubert és Correa sem tudta elkerülni a becsapódást, ami egy sor több mint szerencsétlen pillanaton múlt.

Az orvosi stáb azonnal megérkezett a helyszínre, és megkezdték a két versenyző mentését, de csak az egyikőjük juthatott el a kórházig. Correa sérülései is súlyosak voltak, és noha az intenzív osztályon kell feküdnie, az állapota stabil.

A MARCA beszámolója szerint Hubertnek gyakorlatilag semmi esélye sem volt, miután még a kórházig sem juthatott el. Az állapota annyira súlyos volt, hogy az autóból való kiemelést követően a pálya új orvosi központjában feladta a küzdelmet és örökre elaludt. A spanyol lap kérdésére az F1 szóvivője elmondta, noha az F2-es futamot törölték a tragédia miatt, a királykategóriás versenyt megrendezik.

Egyrészt a verseny törlésének óriási költségei lennének az eladott jegyek és a televíziós jogok miatt, másrészt a pilóták mind profik a mezőnyben, akik képesek teljesíteni a munkájukat, hiszen a volán mögött ülve valószínűleg semmi másra nem fognak koncentrálni, még ha jelenleg a helyzet igencsak fájdalmas is.

A versenyzők közül sokan nem bírták könnyek nélkül, ahogy Hubert honfitársa, Pierre Gasly sem, aki a lakóautójában sírt a Toro Rosso-Hondánál, de Charles Leclerc is gyorsan távozott, miközben Lewis Hamilton és Max Verstappen is félbeszakította az interjúját a történtek miatt.

A Motorsport.com egy nagyon látványos 3D-s animációt készített a Forma-1 elképzelt 2021-es autójáról, felhasználván benne az eredeti terveket is. Egy igazi technikai csemege a rajongóknak.