Hivatalos: Kimi Räikkönen ismét rajthoz áll a NASCAR-ban!

Az egykori Forma-1-es pilóta, a Ferrari legutolsó F1-es világbajnoka, Kimi Räikkönen rajthoz áll a NASCAR Cup Series austini versenyén a Trackhouse Racing Project 91 versenyzőjeként.

Kimi Raikkonen

Kimi Räikkönen másodjára is rajthoz áll a NASCAR Cup Seriesben a Forma-1-es visszavonulása után, miután ismét lehetőséget kap a Project 91 csapatban

A finn Jégember volt a csapat első pilótája tavaly, amikor augusztus 21-én Watkins Glenben állt rajthoz. Räikkönen egy ideig a 8. helyig is előretört, azonban egy biztonsági autós fázist követő újraindítás alatt egy csúnya balesetben kiesett, és megsérült a csuklója is.

Räikkönen ezúttal azon a pályán áll rajthoz a Chevy Camaróval, amelyen az utolsó F1-es győzelmét szerezte: az austini Circuit of the Americas-on.

„Nagyon élveztem a versenyzést a NASCAR-ban” – idézi a csapat bejelentése Räikkönent. „Sokat kellett tanulnom rövid időn belül, de mindenki nagyon segítőkész volt, és nagyon kompetitív volt a mezőny.”

„Ezúttal egy olyan pályán fogok versenyezni, amit jól ismertek, szóval nem kell majd annyit tanulnom. Jól akarom érezni magam, de ugyanakkor erős eredményt akarok elérni a csapattal.”

A Project 91 célja, hogy wild card lehetőségeket adjanak a motorsportok szupersztárjainak, és így népszerűsítsék a NASCAR-t, Räikkönen pedig 100%-ban támogatja ebben a csapatot.

„Biztos vagyok benne, hogy nagyon sokan kipróbálnák magukat a NASCAR-ban. Egyáltalán nem olyan könnyű, mint az emberek hinnék. Talán sikerül majd a jövőben még több európai nézőt és pilótát bevonni a sportba.”

Előző cikk Dokusorozatot forgatnak a felnőttfilmes pilótanő bathursti visszatéréséről