Hazai versenyző nyerte az F3 elhalasztott sprintversenyét

Arvid Lindblad lett a Formula 3 2024-es szezonjának első háromszoros győztese, és az első brit versenyző, aki hazai pályán tudott nyerni George Russell 2017-es sikere óta a silverstone-i sprinten aratott győzelmével.

Arvid Lindblad, Prema Racing

Fotót készítette: Red Bull Content Pool

A Prema versenyzője a második helyről indult és kifizetődtek agresszív támadásai a pole-t megszerző Noel Leon ellen, aki az első ütésváltások után Matias Zagazeta mögé csúszott. A verseny, mely közel kilenc órát csúszott a délelőtti extrém esős körülmények miatt végül kék ég alatt ért véget és Lindbladot nem tudták megszorongatni, mögötte azonban több baleset is megszakította a verseny folyását.

Az első Max Esterson és Oliver Goethe hatalmas csattanása volt a Copse-ban, a páros a gyors kanyar bevezető részében akadt össze és a kavicságyon átbucskázva a gumifalban kötöttek ki. A biztonsági autós fázist követően a bajnokságot vezető Luke Browning volt peches, a mögötte érkező Tim Tramnitz ugyanis elfékezte magát a Loopban és a Hitech hátsó részébe csapódott. Browning defektet kapott, visszatért azonban a pályára és a 25. lett, tehát utolsó a célba érkezők közül.

Az utolsó baleset a 12. körben történt, Alex Dunne és Charlie Wurz ütköztek a Wellington egyenesben. Egy kicsit bugyuta esetről van szól Dunne pár pillanattal korábban engedte el Wurzot, miután a pályán kívül előzte meg őt, majd azonnal megpróbálta visszaelőzni őt, de elmérte a két autó közötti távolságot. Wurz kiesett, Dunne a 22. lett.

Az élen mindeközben változatlan maradt a sorrend, Lindblad nyert Leon és az idei első pontjait szerző Zagazeta előtt. A negyedik helyen záró Callum Voisin is első alkalommal szerzett pontot, míg Browning továbbra is vezeti a bajnokságot, bár Gabriele Mini hatodik helyével faragott hátrányából.

Az F2 sprintjének összefoglalóját itt olvashatjátok.

Előző cikk Forma-2: Megvan Antonelli első győzelme, a McLaren-junior az utolsó kanyarban szerzett dobogót!
Következő cikk Vasárnapi motorsport-program: F1-es Brit Nagydíj, MotoGP-s Német Nagydíj, F2, F3, IndyCar!