Jelentés az időmérőről

Haugeré az F3-as pole, miután Collet idejét elvették, Tóth Laci a 28. helyen zárt

Elképesztően alakult az F3-asok időmérő edzése Ausztriában. A rövid pályába kódolva volt, hogy a 30 autó nem fog tudni normálisan elférni, emiatt pedig több húzós jelenetet is láthattunk. A káoszból végül Dennis Hauger került ki győztesen, aki egy ideig csak másodiknak hihette magát, de egy törölt kör miatt végül övé lett az első hely.

SI202106200134_news

A Formula 3-as mezőny Franciaország után Spielbergbe látogatott, és a pénteki napon rendezték az időmérőjüket. Az időjárás nem játszott nagy szerepet, de végig lógott az eső lába, így a versenyzőknek muszáj volt a biztonságra is menni, és minél hamarabb kört futni.

A 30 autó elég nehezen fért el a rövid aszfaltcsíkon, ennek pedig több kétes szituáció lett az eredménye. A versenyirányítás figyelmeztette is a pilótákat, hogy ne melegítsék olyan agresszíven az abroncsokat, mert balesetveszélyes helyzeteket teremt.

A kvalifikáció egyébként az elején a szokásos képet mutatta. A teljes mezőny kiviharzott a bokszból, majd mindenki megfutotta a gyorskörét. Az első hármas ekkor Frederik Vesti, Jak Crawford és Logan Sargeant volt. Az állás elképesztően szorosan alakult, a teljes mezőny, Tóth Lászlóval bezárólag, 1,3 másodpercen belül volt ekkor.

A második próbálkozásokra természetesen új abroncsokon került sor, de mire belelendültek volna a pilóták, jött egy piros zászló, miután Ido Cohen autója egyszerűen megállt a célegyenesben. Ekkor még 8 perc 18 másodperc volt hátra.

Miután a sportbírók megoldották a helyzetet, újra jöhetett a száguldás. Az utolsó percekben már-már versenyre hajazó jelenetek alakultak ki, miközben mindenki kereste az ideális pozíciót a pályán a saját gyorsköre megkezdéséhez.

A legvégén záporoztak az idők, mindenki megpróbált még javítani. Amikor már azt hihettük, hogy Dennis Hauger elcseni a pole-t Vestitől, jött a brazil Caio Collet, aki egyedüliként tudott bemenni 1:19,7 alá, és ezzel övé lett az első rajtkocka a Red Bull Ringen. Mint később azonban kiderült, csak ideiglenesen.

A fiatal versenyző ugyanis a 10-es kanyarban négy kerékkel elhagyta a pályát, így köridejét törölték. Ez pedig azt jelentette, hogy mégis Hauger indulhat majd pole-ból. Mellőle jön Vesti, mögöttük pedig Smoljar és Collet, aki így a negyedik helyre esett vissza.

Arthur Leclerc-nek meg kellett elégednie a kilencedik hellyel, Tóth László pedig összességében a 28. helyen fejezte be a kvalifikációt. Látszott rajta, hogy hiányzott neki az előző hétvége tapasztalata, mivel a koronavírus miatt kénytelen volt kihagyni a francia viadalt.

Alonso újra tart pályabejárást, de elmondása szerint babonából

Előző cikk Felgyógyult, újra rajthoz állhat Tóth László az F3 spielbergi hétvégéjén
Következő cikk Hauger a tegnapi pole után az első F3-as futamot is megnyerte, Tóth végül a 19. lett