Guerrieri nyert a WTCR 1. hungaroringi futamán, Micheliszt továbbra is motorporblémák hátráltatták

Nem tartogatott földöntúli izgalmakat a WTCR 1. hungaroringi futama, amelyet zárt kapuk mögöttt tartanak meg a hétvégén. Guerrieri az élről nyert, Michelisz Norbert hétvégéje továbbra sem alakult zökkenőmentesen.

Esteban Guerrieri, ALL-INKL.COM Münnich Motorsport Honda Civic TCR

WTCR

Michelisz Norbert a szombati időmérpn motorporblémákkal találkozott, így papírpn csak a 16. helyről rajtolhatott volna ma, de Gilles Magnus és Tiago Monteiro büntetése miatt a 14. helyről indulhatott neki az első futamnak.

Hiába rajtolt remekül, és lépett fel 3 kör alatt egészen a 9. helyre a tavalyi szezon bajnoka, sajnos ismét problémák jelentkeztek nála, amiért ki kellett hajtani a boxba. A verseny végén még kiküldték installációs körökre Norbit, aki meg is futotta a leggyorsabb kört, ez biztató jel lehet a következő futamokra.

A legeredményesebb magyar pilóta ismét Tassi Attila lett, akinek az 5. helyért pont a Zengő Motorsportos Mikel Azconával kellett megküzdenie.

Boldizs Bence a 16., tehát még pontszerző lett, míg Kismarty-Lechner Gábor ismét elmaradva a mezőnytől az utolsó, 21. helyen ért célba. Bence nagy lehetősége a második futamon fog jönni, aki a fordítitt rajtrácsos versenyen a pole-pozícióból rajtolhat majd.

A bajnoki éllovas Yann Ehrlacher ismét fontos pontokat szerzett a 2. helyével.

A második futam 12:15 órakor kezdődik, a harmadik pedig 16:15-kor, mindkettőt élőben közvetíti a Sport2.