F3: Leclerc nyert Silverstone-ban, 5 század döntött a második helyről!

Arthur Leclerc győzelmét hozta a Forma-3-as silverstone-i főfutam, a szoros versenyen pedig Zak O'Sullivan megszerezte első dobogós helyezését a sorozatban. Tóth László a 22. pozícióban ért célba a 30 fős mezőnyben.

01 Arthur Leclerc - PREMA Racing (C) Formula Motorsport Limited

A Forma-3-as főfutammal indult Silverstone-ban a vasárnapi program. Az időjárás kedvező volt, ezúttal nem volt eső, az élről pedig a Williams-junior O’Sullivan indulhatott, majd Arthur Leclerc, Maloney és Collet következett, míg Tóth László a 28. pozícióból indult, miután a csapattársa, Chovanec büntetést kapott, amiért tegnap nekiment a magyar versenyzőnek.

O’Sullivan és Leclerc is jól kapta el a rajtot, így ők maradtak elöl, míg Maloney és Bearman a harmadik pozícióért csatázott, amikor összeértek, és Maloney a mezőny végére csúszott vissza. Így Collet állt a 3. helyre, Bearman a 4., Crawford az 5. helyen haladt.

Ezt követően Colapinto kiesett és Correa is kiállt a bokszba, hogy feladja a versenyt, Leclerc egy remek előzéssel megelőzte O’Sullivant, majd bejött a biztonsági autó – mint kiderült, Leclerc csak az SC-s jelzés után fejezte be a manőverét, így az újraindítást O’Sullivan kezdhette meg az élről.

A 6. körben Leclerc ismét egy remek manővert mutatott be O’Sullivan ellen, ami sikeres is volt, így átvette a vezetést a Prema monacói versenyzője. Hadjar az 5. helyért támadta Crawfordot, és miután megpöccintette a szintén Red Bull-junior versenyzőt, a 8. helyre csúszott vissza az amerikai.

Nem sokkal később újra jöhetett a biztonsági autó, miután Villagomez hátulról eltalálta Azmant, és a mexikói nagy sebességgel a falnak ütközött, de szerencsére a saját lábán hagyta el az autóját a VAR pilótája. Rajtuk kívül egy ütközés miatt Stanek is feladta a futamot.

A biztonsági autó mögött Leclerc, O’Sullivan, Collet, Bearman, Hadjar volt a sorrend az élmezőnyben, Tóth László pedig már a 21. pozícióban állt, így közel volt idei legjobb F3-as eredményéhez, ami az Imolában szerzett 19. helye.

Az újraindításnál nem változott az élmezőny sorrendje, a középmezőnyben viszont folyamatosan kemény harcok folytak. Kis idő elteltével az első 5 helyezett is nagyon közel került egymáshoz, izgalmas hajrára volt kilátás.

Bearman az utolsó előtti körben megelőzte Colletet, ezzel a harmadik pozícióba jött fel, és már két premás állt dobogós helyen. Leclerc be is tudta húzni a versenyt, ezzel megszerezte idei első győzelmét, O'Sullivan pedig 51 ezreddel előzte meg Bearmant a második helyért folyó harcban. A további sorrend a pontszerző helyeken: Collet, Hadjar, Crawford, Martins, Edgar, Vidales, Ushijima.

Fernando Alonso fontos nyilatkozatot tett a jövőjéről...

Helyezés Versenyző Csapat Kör Idő Hátrány Intervallum Mph Pont
1 Monaco Arthur Leclerc Italy Prema Powerteam 22 -
2 United Kingdom Zak O'Sullivan Carlin 22 0.9 0.900 0.900
3 Oliver Bearman Italy Prema Powerteam 22 0.9 0.900 0.000

Nézzük meg, hogyan fest egy kör a virtuális silverstone-i pályán a Mercedesszel!

Előző cikk F3: Hadjar győzött, Tóth kiesett a silverstone-i sprinten!
Következő cikk F2: Szoros harcban Sargeant-győzelem, nagy szükség volt a halóra az első körben